logo

TAPU KADASTRO’DA E TAHSİLAT DÖNEMİ

Tapu Kadastro 8. Bölge Müdürlüğü,  E- Tahsilât sistemi ile vatandaşları banka kuyruklarında bekleme çilesinden kurtardı.

Vatandaşlar, Tapu ve Kadastro Müdürlüklerinden önce harç makbuzu alıp daha sonra harçlarını yatırmak için bankaya gitmek, ardından evraklarını teslim etmek için tekrar tapu müdürlüklerine gitmek zorunda kalıyordu. Yeni E-Tahsilat sistemi ile birlikte artık vatandaşlar banka kuyruklarında beklemek zorunda kalmıyor.

Vatandaşların Tabu ve Kadastro Müdürlüklerinde karşılaştıkları sorunların başında vatandaşların işlemleri ile ilgili harçların ilgili banka şubesine yatırılması konusu olduğunu dile getiren  Tapu Kadastro 8. Bölge Müdürü Ali Ataman, vatandaşları banka şubelerine gitmekten kurtaran E-Tahsilat sistemi ile bu sorunun önüne geçildiğini anlattı.

 

Tapu Müdürlüklerinde evraklarını eksiksiz teslim eden vatandaşların tapu işlemleriyle ilgili SMS ile bilgilendirildiğini belirten Tapu Kadastro 8. Bölge Müdürü Ali Ataman, Vatandaşların  ilgili hesap numarasının SMS ile verildiğini söyledi.

Ataman “Vatandaşlar ATM’den, İnternet bankacılığından, cep telefonundan dilerse de banka şubesinden bu hesap numarasına havale yapabiliyor. Yatırılan tutar ilgili müdürlüklerin sisteminde on-line olarak görülebiliyor. Bu şekilde bankaya gitmeye gerek kalmıyor. Daha önce ilgili müdürlükten harç makbuzu alınması, bu belgenin sıra beklenerek bankaya ödenmesi ve dekontun tekrar ilgili müdürlüğe verilmesi ve müdürlüklerimizdeki işlemlerin ardından sonuçlandırılabilmesi zaman ve emek kaybına neden oluyor. E-Tahsilat sistemiyle artık evraklarını eksiksiz teslim eden vatandaşlarımız tapu işlemleriyle ilgili SMS ile bilgilendirildiğini, işlemin hazır olduğunu ve ilgili banka hesap numarasını bildiren son SMS’ten sonra vatandaşımız bu hesap numarasına  Tapu Müdürlüklerimiz için ATM’den, İnternet bankacılığından, cep telefonundan dilerse de banka şubesinden havale yapabilmektedir. Yatırılan tutar müdürlüklerimiz sisteminde on-line görülebilmektedir.  E-Tahsilat sisteminin Bölge Müdürlüğü’ne bağlı diğer müdürlüklerde yıl içerisinde uygulanmaya başlanacağını duyurdu. Kaya, www.tkgm.gov.tr internet adresinden on-line randevu alan vatandaşların sıra beklemeksizin evraklarını ön başvuru masalarına teslim edebilecekler. ” dedi.

 

Tapu Kadastro 8. Bölge Müdürü Ali Ataman, (2)

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?

bahis siteleri Betboo giriş