logo

23 Temmuz 2014

TARİHİ KONGREYE GÖRKEMLİ KUTLAMA

cemil çiçek2

23 Temmuz Erzurum kongresinin 95. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında restoresi tamamlanan kongre binası TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in katıldığı törenle açıldı. 95 yıl önce yapılan tarihi Erzurum kongresi temsili olarak yeniden canlandırıldı.
23 Temmuz Erzurum kongresinin 95. yıl dönümü düzenlenen etkinliklerle kutlanıyor. Geçtiğimiz yıllara oranla çok daha geniş kapsamlı olarak planlanan kongre etkinlikleri kapsamında restoresi tamamlanan kongre binası, törene katılan TBMM Başkanı Cemil Çiçek tarafından açıldı.
Açılış törenine TBMM Başkanı Cemil Çiçek, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Ab Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Vali Ahmet Altıparmak, 9. Kolordu Komutanı Korgeneral Kamil Başoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve çok sayıda davetli katıldı.
Törende konuşan İçişleri Bakanı Efkan Ala, Erzurum’un milli mücadeledeki önemine işaret etti. Ala, 10 Ağustos’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde halkın kendi cumhurbaşkanını seçeceğini belirterek, Türkiye’nin gelişme sürecini anlattı.
TBMM Başkanı Cemil Çiçek ise Erzurum’un kurtuluş mücadelesinde önemli bir konuma sahip olduğunu belirtti. Çiçek, konuşmasında
600 öğrenciden oluşan koronun Erzurum türkülerini seslendirmesinin ardından restorasyonu tamamlanan binanın açılışı yapıldı. Kongrenin yapıldığı salonda TBMM Başkanı Çiçek ve beraberindeki bakanlar delegeleri temsilen koltuklarda oturarak temsilci canlandırmaya eşlik etti.
TBMM Başkanı Çiçek ve Bakanlar daha sonra birlikte kongre binasını gezdi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?

bahis siteleri