logo

TARİHİ TABYALARDA ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİNE İFTAR YEMEĞİ

 

tabOsmanlı-Rus Savaşı’nın yaşandığı 1877-1878’deErzurum’un savunmasında kullanılan Aziziye Tabyalarında iftar programı düzenlendi.
Erzurum Valiliği’nce tarihi tabyalarda geleneksel olarak düzenlenen programda, şehit aileleri ve gazi yakınlarına iftar verildi.
İftar programında konuşan Vali Seyfettin Azizoğlu, canını feda ederek ülke topraklarını Vatan yapan milletin, kıyamete kadar vatanını ve topraklarını koruyacak güce ve kararlılığa sahip olduğunu söyledi.
Ülke topraklarına göz dikenlerin arkasına bakmadan ülkeyi terk ederek kaçtığını ifade eden Vali Azizoğlu, ”bugün bu topraklar üzerinden Oyunoynamak isteyenler de aynı şekilde bir daha gelmemek üzere bu topraklardan geri gönderilecektir. Bizi dışarıdan kimse yıkamaz. Bu milleti dışarıdan kimse parçalayamaz ama ’her ağacın kurdu kendi içindendir’ diye bir söz vardır. Eğer içimizdeki bozuk kanlı ve bozuk ruhlu kişiler bu millete bu oyunu oynamasalar, bu millete kimse diz çökertemez. Göreceksiniz ki içimizdeki hainler de devletimizden hak ettikleri cezayı alacaklardır. Ülkemizle oynayan kişiler ile içimizdeki işbirlikçileri de onlarla birlikte kahrolup gideceklerdir.” dedi.
Vali Seyfettin Azizoğlu, terör saldırılarında sadece Türkiye’nin değil, birçok ülke insanının da mağdur olduğunu kaydetti.
İstanbul Atatürk Havalimanı’nda meydana gelen terör saldırısında yabancı uyruklu kişilerin de hayatını kaybettiğini hatırlatan Azizoğlu, “Bu terör, bu bela, sadece Türkiye’ye kan akıtmıyor, sadece Türk milletini mağdur etmiyor, ölenlerin arasında yabancı ülkelerden gelen misafirlerimiz de vardır. Terör böyle bir bela. Din, dil millet ayırmadan kaos yaratmak isteyenlerin yaptıkları oyundur. Biz bir ve beraber olmaya devam edersek bu topraklarda huzur ve barışı temin ederiz.” ifadesini kullandı.
Konuşmaların ardından Vali Azizoğlu ve eşi Nilgün Azizoğlu, masaları tek tek ziyaret ederek davetlilerle sohbet ettiler.

YENİ REKLAM

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+4 = ?

bahis siteleri