logo

21 Eylül 2018

TARIM FUARINDA NARMAN RÜZGARI

DSC_0024

 

19-23 Eylül tarihleri arasında  açılan Erzurum Tarım Fuarında Narman’ın yöresel ürünleri yoğun ilgi görüyor.  Narman Kaymakamlığının desteğiyle açılansStanda tüketiciye sunulan,  Narman’a özgü, Narman Şeker Fasulyesi, Narman Yeşil Mercimeği, Kırmızı Mercimek, Nohut, Kuşburnu, Kuşburnu Marmelat ve Şurubu, Narman Balı, Günlük Süt, Tereyağı, Peynir Çeşitleri, Lor, Kabak, Narmanspor ürünleri, Köy Yumurtası, Çaşır, El yapımı salçası nane ve diğer baharat çeşitleri  beğeni toplandı.

Narman İlçe Tarım ve  Orman Müdürü Erhan Çiftgül,  Narman’da tarım ürünleri konusunda markalaşma yoluna gittiklerini belirterek,  Narman balı ile ilgili paketle tesisi kurulacağını ifade etti.

DSC_0026

Çitftgül, belediye bünyesinde şirket kurdukların belirterek, ‘’ Narman tarım potansiyeli bakımından oldukça zengin bir ilçe,  ürünlerimizi markalaştırarak, pazarlama imkânlarını geliştirmenin gayretindeyiz.  Narman balı ile ilgili paketleme tesisi kuracağız. 120 ton civarında balımız var, bu balı paketleyip pazarlayacağız.  Üreten,  ürettiğini markalaştıran ve pazarlayan bir üretim modeliyle ilçemizi kalkındırmanın gayretindeyiz. Bunun yanında internet yoluyla tarım ürünlerinin pazarlanması konusunda da  bir web sayfası oluşturarak,  markalaşan ürünlerimizi  satışa sunma imkanı bulduk.  Sayfamız aracılığıyla  Türkiye’nin her yerine ürün satışı  gerçekleştiriyoruz. Tüm Erzurumluları standımıza bekliyoruz’’diye konuştu.

Narman Belediyesi Süt Ürünleri Limited Şirketi Müdürü Selçuk Doğan ise  Narman tereyağının patentini aldıklarını belirterek,   Narman’ın doğal ürünlerine yoğun talep olduğunu ifade etti.

Şirket olarak çiftçilerden ürünleri alıp tüketiciye pazarladıklarını belirten Doğan,  doğal ve yöresel ürünlere olan talebin giderek arttığını söyledi.

DSC_0050

HABER/FOTOĞRAF:  Kerim BURUCU

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?

406 Not Acceptable

406

Not Acceptable

This request is not acceptable