logo

23 Temmuz 2014

TBMM BAŞKANI ÇİÇEK, ERZURUM’DA

CEMİL ÇİÇEK
TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak’ı ziyaret etti.
Erzurum Kongresi’nin 95. yıl dönümü etkinliklerine katılmak üzere kente gelen Çiçek’i havalimanında Vali Altıparmak, Ak Parti Erzurum Milletvekili Adnan Yılmaz, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk ile öteki ilgililer karşıladı.
Çiçek, daha sonra Altıparmak’ı makamında ziyaret etti. Vali Altıparmak, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Erzurum Kongre Binasının restorasyonuna Meclis olarak Çiçek’in destek verdiğini ve bu çerçevede kendilerinin de Valilik olarak restorasyonu tamamladıklarını söyledi.

Altıparmak, etkinlikler kapsamında yapılacaklara değinerek, “Erzurum sizin de bildiğiniz gibi son derece kadim bir medeniyetin kadim şehri ve kadim kültürün taşıyıcısı olarak dadaş kültürünün hakim olduğu bir yer ve biz burada çalışmaktan gurur duyuyoruz. Şehre yatırım iklimi kazandırmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Bir gazetecinin “Gündeme dair bir açıklamada bulunacak mısınız? Paralel yapıya yönelik bir operasyon başlatıldı” şeklindeki sorusu üzerine Çiçek, yurt dışından yeni geldiğini belirterek, konuyla ilgili bilgisi olmadığından açıklama yapmayacağını söyledi.

Vali Altıparmak, ziyaretin anısına Çiçek’e yöresel kilim ve Oltu taşı tespih takdim etti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?

bahis siteleri