logo

TERÖRE KARŞI GÜN BİRLİK GÜNÜDÜR

2Memur Sen Erzurum İl Temsilcisi Abdullah Duman, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşen hain terör saldırısını lanetlediğini belirterek, “Huzur, kardeşlik ve barış ayı Ramazan’ı kana bulayan, insani bütün değerleri hiçe sayan İstanbul ve Diyarbakır’daki hain terör odaklarının saldırılarını kınıyor, Şehitlerimize Yüce Allah’tan Rahmet, ailelerine, yakınlarına, milletimize sabır ve metanet diliyorum. Teröre karşı gün birlik günüdür” dedi.

Memur Sen Erzurum İl Temsilcisi ve Sağlık Sen Erzurum Şube Başkanı Abdullah Duman, İstanbul’da gerçekleşen terör saldırısını sert bir dille kınadı. Mübarek Ramazan Ayı’nı kana bulamaya ve ülkemizin birlik, beraberliğini bozma amaçlı yapılan bu saldırıyı lanetleyen Duman, “Milletimizin başı sağ olsun. Terörü günlük hayatın parçası haline getirme çabalarına karşı, milletimizin tek yürek halinde terörü ve terör örgütlerini yeneceğine, bitireceğine olan inancımız tamdır” diye konuştu.

BAŞIMIZ DİK, DEVLETİMİZE GÜVENİMİZ TAM

Devletimizin, milletimizin teröre karşı daima dik durduğu gibi bugün de ayakta kalacağına ve terörle mücadeleye devam edeceğine vurgu yapan Duman, “Milletimiz, her zaman olduğu gibi devletine sınırsız desteğini sürdürecektir. Milletin güvenini ve desteğini hisseden devlet de özgürlük-güvenlik dengesini koruyarak terörle mücadeleyi kesin sonuç alıncaya kadar sürdürecektir. Bu mücadelede, milletimiz, siyasi partiler, devlet kurumları ile sivil toplum örgütleri teröre ve terör gruplarına karşı ortak akılla ve güçlü bir iradeyle birlikte hareket etmelidir. Türkiye’nin geleceğini hedef alan, ülkemizi içe hapsetmeye çalışan küresel şebekelere karşı gün; birlik olma günüdür. Bu birlik milletin, ümmetin en büyük güvencesi, kirli küresel yapıların ve taşeronlarının ise yenilgi habercisidir. Türkiye’nin aydınlık gelecek yolculuğunu engellemek isteyen terör örgütlerine karşı milletin cevabı ortaktır. Gün; yüreklerimizi birliğe, bileklerimizi dirliğe zimmetleme günüdür” şeklinde konuştu.

TERÖRDEN MEDET UMANLARA FIRSAT VERMEMELİYİZ

Türk Milleti’nin terörden geçinenlere fırsat vermeyeceğini dile getiren Duman, “Terörü Ölüm anında nefesin sıklaşması gibi, yok oluş anında saldırılarını sıklaştıran terör örgütlerinin bitişine ramak kaldı. Birliğimize, kardeşliğimize, geleceğimize sahip çıkmaktan vazgeçmeyeceğiz, küresel hesapları bozacağız, terörü el birliğiyle bitireceğiz. Biz dün olduğu gibi bugün de kanlı oyunu ve kirli senaryoyu bozacağız. Biz inanıyoruz ki; terörü, terörün vahşi üst aklını, terörün finansörlerini, terörden medet umanları birlikte alt edeceğiz, daha güçlü bir Türkiye’yi hep birlikte inşa edeceğiz. Tek yürek olarak, huzurumuza ve istikrarımıza derin operasyon girişiminde bulunan küresel güçlerin emellerini boşa çıkartacağız” dedi.

MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞ OLSUN

Hain saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı dileyen Duman, “Millete verilecek olan Bayram müjdesi terör bataklığını kurutmak, terörün kökünü kazımaktır. Üst akıl vahşetini, terör koalisyonunu deşifre etmek, topyekûn terörü yerle bir etmektir. Bu duygu ve düşüncelerle büyük Memur-Sen ailesi olarak, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda ve Diyarbakır’da gerçekleştirilen hain terör saldırılarını kınıyor, Şehitlerimize Yüce Allah’tan Rahmet, ailelerine, yakınlarına, milletimize sabır ve metanet, yaralılara ise acil şifalar diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+1 = ?

bahis siteleri