logo

04 Haziran 2015

TERS ÇEVRİLMİŞ TAKKELER!


Gürhan Özorhan
gurhanozorhan2@hotmail.com

Soluğumuzu kesenler, saf insanımızın gamzelerine saklandılar? Geçmişi temiz yaşantılarını siyasi çıkarları kirletti!  Çanakları başlarında takke olarak kullananlar, şimdilerde ters çevirmiş yolsuzluğa, yoksulluğa, ihanet ve bölünmeye çanak tutar oldular. Çanak misali ters çevrilmiş takkelerinizin altında taşıdığınız yüzlerinizi şişkin göbekleriniz saklayamıyor artık! Ağzı laf dolu buz gönüllü adam, fikirde it dalaşında çevreyi kirletmeye devam ede dursun; Yüreğimizde ki kıvılcımlar birer birer Edison ampullerini patlatmakta!

 

Gönül Okyanusunda birleşen nehirler, susamış çorak gönüllere akmaya devam ediyor. Yüreğinden başka bir silahı olmayanlar, kraterin lavları gibi!

 

Birlik ve beraberliğimiz fikir yerine “İNADINA” naraları bizleri bir arada tutma mutluluğumuzu çaldı! Sularını kuruttukları çeşmelerin musluklarından ceplerine dolar akmakta; Dün ciğerine kadar dindar olan iman heykelleri, bu gün kuyruk sokumuna kadar harama bulaşmış. İtibarı saray ve arabalara indirgeyip üç maymunu oynamakta olduğunuz ve kabartma tozu atılmış kahkahalarınızla baş başa sınız artık!

 

Kapalı dudaklarınıza neşter atmaktır niyetim!

 

ABD, AB nin teslimiyetçileri, uyurgezer müritlerinin akılları burunlarına düşmüş serseri mayın gibi ortalıklarda dolaşmaktalar! Bol pantolon unlu kırmızı burunlu, sahte şeyh ve mollalar, şaka zade badem bıyıklı siyasi cambazların maskeleri düşmüştür.

 

Koltuk altı nara atanların siyasi dalaşmalarını, alkışlarla perdeyi kapatmaya yetecek. Üç hilal’le yüzler gülecek, bu karanlık devir bir daha gelmemek üzere kapanacaktır.

 

Bir fırtına kopacak! 7 Haziran 2015 de. Yusuf kuyuya, Mecnun çöle, Ferhat dağlara yoracak! Kilerdeki fare, mutfaktaki hırsız, çalamayacak gecelerimizi aydınlatan Ay’ımızı!

Ülküyle Esen Kalınız.

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • OTİZM FARKINDALIK GÜNÜ

  06 Nisan 2021 yazarlar

  2 Nisan, tüm dünyada otizm konusunda farkındalık oluşturmak, otizmden kaynaklanan sorunlara çözümler bulmak amacıyla, 2008 yılında Birleşmiş Milletler tarafından Dünya Otizm Farkındalık Günü ilan edildi. Down sendromu, otizm ve diğer gelişim bozukluklarının yaygınlığının tespiti ile ilgili bireylerin ve ailelerinin sorunlarının çözümü için alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla kurulan meclis araştırma raporunda;2019 Temmuz ayı Sağlık Bakanlığı verilerine göre Türkiye de38661 otizmli vatandaşımızın olduğu ve ilimizin dahil olduğu...
 • KARŞIMIZDAKİ AYNA

  21 Mart 2021 yazarlar

                  Son yıllarda günlük konuşma dilimizde yer edinmeye başladı Empati. Bir insanın kendisini karşısındaki insanın yerine koyarak doğru iletişim kurmasıdır Empati. Bireysel bağlamda birbirimizi ne kadar iyi anlar ve anladığımızın gereğini yaparsak empati kurmuş oluruz. Empati karşınızdaki insanı onun gözleri ile dünyayı görebilecek kadar iyi algılayabilmek ve onun dünyasına girebilmek demektir. Küçük yaştan itibaren yaşamımızdaki her yeni gün yeni insanlar, yani olaylar yada yeni yeni farklılıklarla göz göze gelmektir. Filmler mas...
 • DÜNYA KADINLAR GÜNÜ

  08 Mart 2021 yazarlar

    8 mart dünya kadınlar günü; çalışan kadınların başta iş hayatında olmak üzere günlük yaşam da karşılaşmış oldukları sorunlara dikkat çekmek adına önemli bir gün. 1910 yılından beri dünyanın hemen her ülkesinde 8 Mart Kadınlar Günü olarak anılmaktadır. Birleşmiş Milletler 1977 yıllında aldığı kararla 8 Mart’ı,Uluslarası Kadınlar Günü ilan etmiştir. Peki neden? Aslında dünyanın neresinde olursa olsun kadınlar yaşama eşit olarak katılamamaktadır.İster totaliter ister demokratik ülkeler de olsun, ister refah düzeyi yüksek, ist...
 • MAZERETİM VAR!

  07 Mart 2021 Tüm Manşetler, yazarlar

    Gülünecek, sevinilecek ve heyecanlanacak birşey bulamıyorum. Bu “parantez” günler gelip geçecek mi? Bacaklarımı suda, nefesimi oksijen tüpüne bağlı hissediyorum. Dünyayı bozanlar var oldukça tamir çantamız her an yanımızda bulunacak. Ömür bitmeden umut da bitmiyor. Büyük sevinçler yaşamayınca küçük sevinçleri biriktirmeye çalışıyorum. İçimizdeki kırışıkları düzeltecek bir ütü varmı diye sorasım var.. Kendimi bir tüy gibi bıraktım. Esen rüzgarın eteklerine vals yapıyorum, mutluluk beni yakalayacağı ana kadar. Deliren dünyada neye t...
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx