logo

16 Temmuz 2014

TESİSLERİN TEMELİNDE YOLSUZLUK, HIRSIZLIK, İHMAL VE KUSUR VAR

mhp-erzurum-il-baskani-zekai-kaya-tutuklandi

MHP Erzurum  İl Başkanı Zekai Kaya, 2011 Kış Oyunları kapsamında Erzurum’a yaptırılan Atlama Kuleleri’nde dün yaşanan göçükle ilgili  sert açıklamalarda bulundu.

İl Başkanı Kaya, söz konusu tesisler hakkında geçmiş yıllarda defalarca ikaz ve uyarıda bulunduklarını hatırlatarak, “MHP Erzurum İl Teşkilatı olarak, ‘2011 tesislerinden pis kokular geliyor’ derken, sadece yolsuzluğu, arsızlığı ve hırsızlığı kast etmemiştik. Biz aynı zamanda bu yatırımların istismar edildiğini, ciddiye alınmadığını, kusur ve ihmallerle karşı karşıya bırakıldıklarını da ifade etmiştik. Yetkili kişi ve kurumları göreve çağırmış; hatta bir basın açıklamamızda Sayıştay müfettişlerine bile çağrıda bulunmuştuk. O dönemlerde bir takım çevrelerin işine gelmediği için sesimiz duyulmadı belki, ama Atlama Kuleleri’nde bugün oluşan içler acısı manzara, aslında bizim ne kadar haklı olduğumuzu gözler önüne serdi. Dolayısıyla temeli bozuk olanlar ve temelsizler, arsızlar, hırsızlar ve yolsuzlar bu manzarayı çok iyi analiz etsinler” dedi.
MHP Erzurum İl Başkanı Zekai Kaya, 2011 Kış Oyunları için yapılan harcamalar ve yatırımlara yönelik eleştirileri nedeniyle bir akşamüstü apar-topar gözaltına alındığını ve saatlerce ifade verdiğini anımsatarak, “Sırf eleştirdiğimiz ve gerçekleri konuştuğumuz için gözaltına alındığımız ve tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemelere sevk edildiğimiz o günleri hiç unutmadık. Buna rağmen biz bildiğimiz doğruyu dile getirmeye yine devam ettik; ‘tesislerin temelinde yolsuzluk var, hırsızlık var, ihmal var, kusur var’ dedik, bugün de yine aynını diyoruz. Ve umuyoruz ki; yargı aynı hamleyi bu kez gerçek sorumlular için yapar” diye konuştu.
Öte yandan İl Başkanı Zekai Kaya, Atlama Kuleleri’ndeki göçük olayının hemen ardından bazı çevrelerin ‘şükür’, bazı kesimlerin de ‘durumdan pay çıkarma’ yarışına girdiklerinin altını çizdi.
Kaya, “Bu hadisenin üzerinde ‘şükür, can kaybı yok’ denilerek adeta algı harekâtı gerçekleştiriliyor. Can kaybı olmaması elbette sevindirici, fakat Erzurum’un için için yanan canını kimse neden aklına getirmiyor? Bununla birlikte bazı meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarının aklı ise, henüz yeni başlarına gelmiş olmalı ki; sorumluluklarını daha yeni hatırladılar. Bu kesimlere soruyoruz: aklınız düne kadar neredeydi? Milliyetçi Hareket Partisi olarak, tesislere ilişkin çok ciddi iddialarda bulunduğumuz zaman neden sustunuz? Ayan beyan görünen gerçekleri dile getirmek için bu şehirde illa yıkım mı gerekiyor, felaket mi bekleniyor? Bu yüzden kimse kamuoyunu kandırmaya ve yanıltmaya kalkışmasın. Hepimiz biliyoruz ki; Atlama Kuleleri’ndeki göçükten sadece ilgili yüklenici firma değil, gerçekleri bilerek ve isteyerek görmeyen ve gördüğü halde dile getirmeyen herkes sorumludur”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?

bahis siteleri