logo

TKDK ERZURUM İL KOORDİNATÖRLÜĞÜ DANIŞMANLIK EĞİTİMİ DÜZENLEYECEK

 

ATİLLA ÖZLÜ (İHA/ERZURUM-İHA)

ATİLLA ÖZLÜ (İHA/ERZURUM-İHA)

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, 2016 yılından itibaren IPARD II programını uygulamaya geçirecek.
IPARD II Programında ilk programa ilave olarak kanatlı eti üretimi, yumurta tavukçuluğu, kaz yetiştiriciliği, makine parkları, yenilenebilir enerji kaynakları gibi yeni yatırım alanları da yer alacaktır. Yeni eklenen sektörler ve prosedürler sayesinde projelerin artacağı bu artış sayesinde kaliteli projelerin kazandırılması için Erzurum İl Koordinatörlüğümüz tarafından ilimizde danışmanlık faaliyeti gösteren gerçek kişi ve firmalara danışmanlık eğitimi düzenleyecek.
Erzurum İl Koordinatörü Dr. Atilla Özlü konu hakkında şunları ifade etti;
“İlimizde yatırımların artması, sektörel ve iller arası rekabette Erzurum ‘un üst sıralarda yer alabilmesi için çok sayıda ve nitelikli projenin hazırlanması ile ancak mümkün olacaktır. Bu amaçla düzenlenecek eğitimle bir taraftan ilimizde bulunan mevcut danışmanlık hizmeti sunan firmaların kalitesi artırılırken diğer taraftan sektöre nitelikli yeni danışmanlık firmaları kazandırılacaktır. Böylece proje hazırlama konusunda eğitim alan danışman firmaların sayısının ve kalitesindeki artışla Erzurum’umuza yeni işletmelerin kazandırılmasınının yanı sıra potansiyel faydalanıcıların da işlerinin kolaylaştırılması amaçlanmaktadır. Bu bağlamda İl Koordinatörlüğümüz uzmanlarınca düzenlenecek olan eğitimlere istekli ve becerikli vatandaşlarımızın katılmasını arzu ediyoruz.
Ayrıca Kurumumuzca onaylanan projeler de danışmanlık hizmetleri uygun harcama olarak kabul edilmektedir. Ciddi danışmanlık ücretleri kurum tarafından ödenmektedir. Bu vesile ile ilde danışmanlık hizmet sektöründe gelişimin yaşanması kaçınılmazdır. Bu eğitimlerin özellikle genç girişimciler için kaçırılmayacak bir fırsat olduğu kanaatini taşıyoruz. “ dedi.
Eğitimlerde, kurum prosedürlerine uygun proje hazırlama, fizibilite çalışması, teknik dokümanların hazırlanması gibi genel proje kültürü içerisinde yer alan konuların anlatılacağı ve eğitimlerin 09.11.2015-10.11.2015 tarihlerinde 2 gün süreyle Erzurum İl Koordinatörlüğü hizmet binasında yapılacağı kaydedildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?

bahis siteleri