logo

19 Şubat 2015

TKDK ERZURUM’A REKOR SAYIDA PROJE BAŞVURUSU

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ilgili kuruluşuolan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Erzurum İl Koordinatörlüğü, 13.Çağrı Döneminde yeni bir yönetim anlayışıyla yola çıkarak gerek tanıtım faaliyetleri gerekse potansiyel faydalanıcılarla yapılan bire-bir görüşmeler neticesinde geçmiş dönemlerde bir çağrı döneminde almış olduğu proje sayısını üçe katlayarak rekor sayılabilecek proje başvurusu aldı. Tanıtım ve bilgilendirme faaliyetlerinde Gıda Tarım ve Hayvancılık İl-İlçe müdürlükleri, ilçe kaymakamlıkları, belediye başkanlıkları ve ilgili STK’larla birlikte ortak akıl ve eşgüdüm içerisinde hareket ederek bu başarıya ulaştı. 13.Çağrı döneminde toplam yatırım bütçesi 53 milyon TL olan 79 adet proje başvurusunu kabul etti. 13.Çağrı dönemi faaliyetleri hakkında basını bilgilendiren TKDK Erzurum İl Koordinatörü Dr. Atilla ÖZLÜ şu bilgileri verdi “ Daha önceki çağrı dönemlerinde TKDK bünyesindeki 42 il içinde proje başvurusu ve yatırım tutarı bakımından 30-40. sıralarda yer alan ve Erzurum’a yakışmayan bir tablo oluştururken,Koordinatörlüğümüz 13.Çağrı dönemi içerisinde gerçekleştirdiği yoğun tanıtım ve bilgilendirme faaliyetleri neticesinde 42 il içerisinde 13.sıraya yükselmiştir”. Erzurum İl Koordinatörlüğü olarak 13.Çağrı Dönemine yeni bir sayfa açarak başladıklarını ifadelerine ekleyen ÖZLÜ Koordinatörlük olarakçalışmalarını topyekûn bir proje seferberliğine dönüştürdüklerinive bunun da neticesini aldıklarını belirtti.
ÖZLÜ sözlerine şöyle devam etti “İl Koordinatörlüğümüz ayrıca TKDK’nın hibe desteği vermiş olduğu sektörler içerisinde debüyük bir başarı sağladı.13.Çağrı döneminde almış olduğumuz 11 adet Süt İşleme tesisi projesiyle süt işleme sektöründe 42 il içerisinde ilk sırada yer alırken, et işleme sektöründe, 4.sırada, kırsal turizm yatırmaları içinde ise 11 proje başvurusu ile 8.sırada yer almıştır” dedi.
Önümüzdeki çağrı dönemlerinde de yakaladıkları bu ivmeyi sürdüreceklerini ifade eden ÖZLÜ Erzurum’un kalkınması, gelişmesi için TKDK’ nın Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ilgili kuruluşu olarak görev aldığını ve bu görevi de en iyi şekilde yerine getireceklerini söyledi. Koordinatör ÖZLÜ sözlerini şöyle tamamladı “Erzurum kadim bir şehir ve bu şehirden göç olmasını istemiyoruz. Vatandaşımız kendi toprağında emeğinin karşılığını alsın ve doğduğu yer doyduğu yer olsun biz bunun için buradayız. Erzurum’da istihdamı arttıracak projeler üretmeye çalışıyoruz ve vatandaşlarımızın devletimizin vermiş olduğu tüm desteklerden yeterince faydalanmasını istiyoruz.Önümüzdeki çağrı dönemleri için tüm vatandaşlarımızı TKDK’ nın desteklerinden faydalanmak üzere il koordinatörlüğümüze bekliyoruz” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+5 = ?

bahis siteleri