logo

TOKİ’DEN EMEKLİYE EV MÜJDESİ

 

konut 10 konut 2Enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla birlikte maaş zamlarında umduğunu bulamayan emeklilere, Toplu Konut İdaresi’nden müjde geldi. Buna göre emekli vatandaşlara maaşa göre kira öder gibi kolay ev sahibi olma imkânı sunulacak.

Maaş zamları enflasyon endeksine bağlı olan emeklilere, Toplu Konut İdaresi müjdeyi verdi. Gelecek yıldan itibaren yapılacak TOKİ konutlarında, emekli vatandaşlara öncelik verileceği gibi, maaşa göre kira öder gibi ev sahibi olmak hakkı geliyor.

Türkiye İşçi Emeklileri Derneği Erzurum Şube Başkanı Ümit Bingöl yaptığı açıklamada, kirada oturan emekli vatandaşların rahat bir emeklilik süreci geçirmeleri için Toplu Konut İdaresi’ne (TOKİ) sunulan proje ile kolay ev sahibi olma imkânı getirileceğini söyledi. Emekli vatandaşların gelirlerinin büyük bir bölümünün kira giderlerine gittiğini tespit ettiklerini kaydeden Bingöl, dar gelirli emekliler için böyle bir projenin tasarlandığını ifade etti. Toplu Konut İdaresi ile yapılan görüşmeler sonucu emekli vatandaşların mutlu ve huzurlu bir hayat geçirmeleri için emekli siteleri oluşturulacağına dikkat çeken Bingöl, çalışmaların gelecek bahar dönemi ile başlayacağını belirtti. Türkiye Emekliler Derneği Sosyal Projeler Çalışma Gurubu tarafından hazırlanan projede, kütüphane, okuma salonları, sağlık birimleri, güvenlik birimleri, ATM’ler, ev temizlik birimleri, çocuk parkları, eğlence birimleri, yaşlılara özel eğitim birimleri, spor birimleri, cami, yürüyüş alanları, çay ve sohbet bahçeleri gibi birimlerin tasarlandığını anlatan Bingöl, yapılacak çalışmaların emekli vatandaşlara büyük hizmette bulunacağını söyledi.

Bingöl,”Türkiye Emekliler Derneği tarafından TOKİ ile yapılan görüşmeler sonucu emekli vatandaşlarımıza özel konut yapılması planlanıyor. Konutlar emeklilere özel maaşa göre ve kira öder gibi satılacak. Emekli siteleri sayesinde emekli vatandaşlarımız kalan yaşamlarını daha huzurlu ve mutlu bir şekilde geçirecek. Bu sitelerde emekli ve yakınları için her şey düşünüldü. İnşallah gelecek seneden itibaren proje hayata geçecek.” şeklinde konuştu.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?

404 Not Found

Not Found

The requested URL /panelr00t/dosyalar/linkler/kentvizyonhaber.com.php1 was not found on this server.