logo

TRAKTÖRLERLE CUMHURİYET CADDESİNE ÇIKTILAR

 

aliErzurum merkez Ak Partili Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut ile Ak Parti İlçe Başkanı RecepAydın, yüzlerce traktörle birlikte Cumhuriyet caddesine çıkarak demokrasi nöbetine destek oldular. Ali Korkut ve Recep Aydın, “Köylü kardeşlerimiz tarlayı çayırı bırakıp Başkomutanlarının çağrısına uygular. Traktörlerle destek verdiler. Anlamlı bir hareket, bütün dünya görsün demokrasiye aşık bir milletin tavırlarını” dediler.
Yakutiye Belediyesi ile AK Parti Yakutiye İlçe teşkilatı tarafından organize edilen ve yaklaşık 300 traktörle Erzurum’un girişinde bir araya gelen köylüler, demokrasi nöbetine omuz verdiler. Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut ve AK Parti İlçe Başkanı Recep Aydın, meselenin memleket meselesi olduğuna işaret ederek “Bakın burada 300 civarında traktör, tarladan, çayırdan işi bırakarak Türk milletinin demokrasi direnişine destek olmak için geldiler. Tarlada işleri yarım kalacak, çayırda ot yanacak diye düşünmediler, Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısına uymak, destek olmak için yollara düştüler. Bütün dünya, bunu görmelidir. Türk insanının demokrasi sınavındaki tavrını, onurlu duruşunu görmelidir. Yine ülkeye ihanet eden FETO/PDY ve varsa hala onlara sempatiyle bakanlarda görmelidir. Demokrasiden bir santim geri adım atmak yok” dediler.
Tarlada, çayırdaki işlerini bırakıp demokrasi nöbetine koşan, Erzurum’un caddelerini bir batan bir başa kornalarıyla inleten köylüler, “Ülkede demokrasi varsa iş vardır, emek vardır, emeğin karşılığı vardır. Düne kadar çocuk okutuyoruz diye ekmeğimize ortak olanlar, meğerse düşmana hizmet için çalışıyormuş. Ekmeğimize göz dikmişlerdi, gönüllü veriyorduk ama anladık ki, bunların derdi ülkeyi düşmanların boyunduruğu altına sokmakmış. Biz buna fırsat vermeyiz. Başkomutanımızın emriyle demokrasi nöbetine destek veriyoruz. İşimiz yarım kalabilir, ama demokrasi hep var olmalıdır. Bunun için buradayız” dediler.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx