logo

27 Temmuz 2014

TÜKENDİ NAKTİ ÖMRÜM!


Gürhan Özorhan
gurhanozorhan2@hotmail.com

GÜRHAN ABİ

Dünün kudretlisi bu günün en zayıfı; dünün en zayıfı bu gününün en güçlüsü!Hedef şaşırtılarak güçler birleştiriliyor!

Bir zamanlar cennetten arsa satan emlakçılar, şimdi ampul ve umut satmaktalar. Avrupalı olabilmek için benliğimizi kaybettik. Asyalı olduğumuzu aşağılık bir küpe gibi kulağımızda taşıttırıyorlar!
Zümrüdüanka kuşu gibi enselenemeyen Türklüğümü dikili bir taş gibi yurdumun göbek noktasına ne zaman zımbalayacağım? Siyasi ameleler, bölücülüğü boyunlarında boyunduruk gibi taşımaktalar.
Aklın değil, cesaretin arkasına takılanların serüvenlerini izlemekten kına gelenlere; ölüye kurşun sıkmak değil mi? Hâkimiyeti elinde bulunduranların zindanlarında, gâh içerde gâh dışarda olan bizler!

Göbek ata ata değişim ve dönüşüm gerçekleşiyor? İslam’ı sermaye edinen tüccarların felaketlerini topluma anlatamıyoruz! Enjeksiyonla yapılan uyuşturucularla uyuşturulan kalabalıklar balık istifi gibi?
Etekleri kendiliğinden zilli, saçları kuaför çırağı sarısı ağaç köklerimi kemiren domuz sürüleri, sanmayın gerçeksiniz? Elden ele dolaşan bir figürün maketlerisiniz. Tohumlarını attık, notalarını yazdık bir senfoni halinde icrasını mı görmektesiniz? Fikirsiz namuslular mı? Namussuz fikirliler mi? Yoksa beşikten mezara namuslu vatan sevdalılarımı, tercih senindir!

Sırtını dayadığın demokrasi duvarına sığınacaksın, sonra tırnaklarınla tırmalayacaksın. İleri demokrasi ve yeni Türkiye diyerek gizli emellerini anayasayı çiğneyerek dillendirme cesareti göstererek, PKK ile masa üstünde kavga, masa altında kart zampara sevişmesini sergileyerek gerçekleri gözden kaçıracak hilelere başvuracaksınız bunun adına da eşit şartlarda yarış diyeceksiniz öylemi? Bükülmez sandığımız bileklerimiz, hile ve desiselerle karılmak üzere! Fitne sofraları, cami sofalarında beş vakit kurulmuş aralarında şeyh ve siyasi faişelerin bulunduğunu gören cemaat şaşkın?

Beşikten mezarıma tek sevdam vatan diyenler; 10 Ağustos’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanı seçimleri, yeni Türkiye ve yeni Osmanlı hayallerini gerçekleştirmek isteyenlerle, Atatürk Cumhuriyeti koruyup kollayanlar ve vatanın bölünmesini istemeyen son bağımsız Türk devletini sevenler arasında geçecektir. Kanayan vicdanları görmek ve oylarımızı buna göre kullanmak vicdani sorumluluğumuzdur!
Oyumun rengini açıklayarak; Vatanıma sevgi tohumlarını yeniden ekmek ekmeği adil bölüşmek için, Atatürk cumhuriyetin yaşaması, tek vatan tek millet tek dil, bölünmez bir Türkiye için Ekmeleddin İhsanoğlu diyorum. Yoksa Tükendi nakdi ömrüm, dilde sermayem bir AH kaldı uzun havasını gözyaşlarımız eşliğinde hep beraber söyleriz!

Yüce Türk Milletinin, İslam âleminin ve okuma zahmetinde bulunan okuyucularımın mübarek Ramazan Bayramlarını en kalbi duygularımla kutlarım. Ülküyle Esen Kalınız.

GÜRHAN ÖZORHAN

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • MİLLİ EGEMENLİK VE 23 NİSAN COŞKUSU

  23 Nisan 2020 Tüm Manşetler, yazarlar

  Tarihçi Kübra ÖZDEMİR’in yazısı Bugün günlerden  23 Nisan. Bundan tam yüz yıl önce’’ Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’’ sözü ile  milletegemenliğine dayalı  Türk  Devleti’nin  kuruluşu ve kurtuluşunun  temelleri atılmıştır. Meclisin açılışında  öncü rol oynayan Mustafa Kemal  19 mayıs 1919 da samsun ‘a  ayak basarak ulusal Kurtuluş Savaşı’nı başlatmış, Erzurum ve Sivas kongrelerinde alınan kararlar ile  ulus egemenliğinin yine ulusun sağlayacağını ortaya koymuştur. ‘ Tek bir egemenlik vardır  o da ulus egemenliğidir ‘ anlayışıyl...
 • MİLLİ MÜCADELE KENTİNİN GURUR GÜNÜ

  07 Nisan 2020 yazarlar

  TARİHÇİ KÜBRA ÖZDEMİR’İN YAZISI   Türk tarihinde önemli bir yer edinen dadaşlar diyarı Erzurum 1. Dünya savaşı sırasında çok büyük acılara sahne olmuştur.  Bu süreçte insanlık tarihinde eşine rastlanılmayan vahşet ve katliama karşı milli bir şuur oluşmuş ve Erzurum kahramanlık destanı yazmıştır. Hınçak Taşlak Ermeni çetelerinin katliamına rağmen Erzurum halkı vatan, millet, bayrak sevgisini kaybetmemiş yaşlısı,  genci,  kadını,  erkeği,  milli birlik ve beraberlik anlayışıyla mücadelesini sürdürmüştür. 1917 yılında Rusya da...
 • ÇANAKKALE DESTANI

  07 Nisan 2020 yazarlar

  TARİHÇİ KÜBRA ÖZDEMİR’İN YAZISI…. Çanakkale içinde aynalı çarşı Ana    ben   gidiyom   düşmana  karşı Of  gençliğim eyvah… Şair   bu   dizelerle  anlatıyor,   Çanakkale destanının ne kadar anlam yüklü  olduğunu  ve kelimelerin  kifayesiz kaldığını. Tarihin  en büyük ve gerçek  savaşlarından  birisidir  Çanakkale .  Kürdü ,  Türk’ü,  Lazı,   çerkezi   vatanın kurtarılması  için tek yürekti. 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105’inci yıl dönümünde kefensiz yatan kahramanlarımızı kaleme almak istiyorum…. ...
 • DALGALANDIMDA DURULDUM!

  30 Ekim 2019 Erzurum, Tüm Manşetler, yazarlar

    Cırcır konuşan bir Çinliyi dinleyerek Çince öğrenebilir mi insan. Hayatımı ve anılarımı montajlama hevesi içinde değilim.. Pişmanlıklarımı da; arkeolojik kazı yaparak çıkarmanın bana bir faydası, hatalarımdan ders çıkarmak olmasıdır. Her insan hayatının bir karışık kasedi vardır. Bu karışık kasette yıllarca siyaseti önlü arkalı çalıp dinledim. Çok geçte olsa dinlemeyi bırakmayı başardım.. Mutluluğum,cezvelerden kabarıp kabarıp boşalıyor fincanlara, höpürdete höpürdete yudumluyorum sabah kahvemi, elimde si...
bahis siteleri