logo

12 Haziran 2015

TÜRK HALK MÜZİĞ SANATÇISI DOĞAN’IN ALBÜMÜ TAM NOT ALDI

albüm - Kopya

 

Türk Halk Müziği Sanatçısı  Elif Buse Doğan’ın ilk albümü ‘Bihaber’ albümü türkü severden tam not aldı.

Sanatçının hazırladığı ‘Bihaber’ albümünde,  Halk Müziği’nin geleneksel ses ve saz icra tekniği ile batı müziğinin armoni ve düzenleme anlayışının başarılı bir şekilde harmanlanmış 15 esere yer verildi.

‘Bihaber’ albümünün yönetmenliğini, Kültür Bakanlığı İstanbul Türk Halk Müziği Devlet Saz Sanatçısı Selçuk Murat Kızılateş yaptı.

Musa Eroğlu, Erdal Erzincan, İsmail Altunsaray ve daha birçok müzik ustasının eşlik ettiği albümde Anadolu coğrafyasının çeşitli yörelerine ait birbirinden güzel türküler seçildi. Erzurum, Niğde, Ardahan, Malatya yörelerine ait türkülere yer verildi.

Doğan, albümünde Aşık Veli-Seyfi Alkan’ın ‘Ölmezsem Eğer’, Erol Parlak’ın ‘Dağların Dumanı Var’,  Ali Güngör’ ün ‘Bihaber’, Mahsuni Şerif’in ‘Kırma Hatırımı Gül Yüzlüm’, Rıza Konyalı’nın ‘Limo’, Ahmet Naci Yoluk’un ‘Kahveciyem Zarım Yok’ eserlerini seslendirdi

Yaklaşık bir yıl boyunca büyük bir titizlikle hazırlanan ‘Bihaber’  albümünü 31 Mart’tan itibaren tüm müzik marketlerde ve dijital kanallarda yerini  alırken, albüme ismini veren Bihaber isimli eserin klibi yakında tüm türkü severlerle buluşacak.

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx