logo

15 Temmuz 2016

TÜRKİYE BÜYÜK BİR FELAKETLE KARŞILAŞABİLİR

imageÖmer ÖZDEMİR
Suriye’deki iç savaş başlaması ve akıbetinde bu savaş nedeniyle bölgede terör örgütleri türemesi,ve bunlar yetmezmiş gibi bide Dünya küresel güçleri Suriye’nin iç meselelerine karışması ile tam bir kaos ortamı oluşturulmuştur. Bu kaos ortamından kaçan insanlar (mülteciler) sınır komşusu olan Türkiye’ye sığınmakta çareyi bulmuşlardır. Türkiye’nin en başından bu yana mültecilere karşı karşıladığı sevecan yaklaşımı son dönem de Devletin zirvesinden vatandaşlık mükafatı ile tamamlanmıştır. ve hatta TOKİ den ücretsiz ev verileceği açıklandı. Peki çok güzel Suriyeli mültecilere bu imkan sağlanıyor, ama ileride bir sorun olur mu ? sorusu akla hemen geliyor. Ve dönemin Cumhurbaşkanı olan Turgut ÖZAL şu an devlete başkaldıran Kürtlerin unutmaması gereken durum.
Halepçe katliamından, Saddam’ın kürtlere kimyasal bomba atmasından sonra, yüzbinlerce hatta milyonlarca kürt başında kürt cumhurbaşkanı olan* türkiye’ye sığınmış, ve türkiye onlara kucak açmıştır. ne İran, ne Suriye’ye kaçabilmişlerdir, bu insanlık dramı karşısında, türkiye ise topraklarına kabul etmiştir hepsini.
şu an eziliyoruz, dışlanıyoruz, açız diye devlete başkaldıran kürtler, geçmişlerini, orda zehirlenerek ölen akrabalarını unutmamalı, saddam’a karşılık yaşama şansı bulmalarının bu ülke sayesinde olduğunu bilmelidirler.
Türkiye insanlık görevini yapmıştır sadece, ve kurtardığı bu insanlar tarafından yıkılmak, bölünmek istenmesini, nankörlüğü haketmemektedir. Durum şu anda hemen hemen aynı. Suriye’den kaçan resmi olmayan sayı ile yaklaşık üç buçuk milyon kişiye tekabül ediyor. peki bu Süryaniler nerede yaşıyor diye baktığımızda Türkiye’nin hemen hemen her bölgesine yayılmış durumdadırlar ama en çok, Gaziantep,Şanlıurfa, ve Hatay illerinde nüfuz ettikleri biliniyor. bu Süryaniler zaman geçtik den sonra saydığımız illerde fazlalaşan nüfuzları ve düzlenen ekonomilerinden sonra küresel güçler tarafından her zaman kullanılan Türkiye politikalarını acaba Suriyeliler üzerinden de kullanarak Süryanileri bağımsız devlet kurma aşkına düşürerek Türkiye’ye zararlı faaliyetlere teşvik eder mi ? eyer şer odakları böyle bir zararlı ve sonucu ağır bir belayı Türkiye’nin başına bela ederse Türkiye için ağır ve büyük ve secin bir imtihan olacaktır, umuyorum ki Tarih bu sefer tekerrür etmez ve yeni TC vatandaşları bu gibi hayali duygulara kapılmaz. ve TC vatandaşı olmadan ülkemiz olan vatanımız canım Türkiye’den bir an önce çıkarılır ve ülke olarak düştüğümüz bu tip ölüm uykusundan uyanırız diyor Selam ve Saygılarımı sunuyorum. not: ben siyasetçi değilim vatanımı seven bir vatandaşım…

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+10 = ?

www.backlinktr.biz | 523: Origin is unreachable

Error 523 Ray ID: 5356b5133f8c5970 • 2019-11-14 05:50:21 UTC

Origin is unreachable

You

Browser

Working
Vienna

Cloudflare

Working
www.backlinktr.biz

Host

Error

What happened?

The origin web server is not reachable.

What can I do?

If you're a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you're the owner of this website:

Check your DNS Settings. A 523 error means that Cloudflare could not reach your host web server. The most common cause is that your DNS settings are incorrect. Please contact your hosting provider to confirm your origin IP and then make sure the correct IP is listed for your A record in your Cloudflare DNS Settings page. Additional troubleshooting information here.