logo

TÜRKİYE HABER-İŞ SENDİKASI ERZURUM ŞUBESİ BAŞKANI AKKAN GÜVEN TAZELEDİ

8 (1)

Türkiye Haber-İş Sendikası Erzurum Şubesi 4. Olağan Genel Kurulu 10 Ocak 2015 tarihinde Palan Otel’de yapıldı.

Genel Kurula, Türkiye Haber-İş Sendikası Genel Merkez Yöneticileri, Şube Başkanları, Şube Yöneticileri, Ak Parti Erzurum İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, Ak Parti İl Teşkilat Başkanı Murat Atar, Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu, Türk-İş Erzurum il Temsilcisi Yusuf Gökcan, kardeş sendikalarımızın şube başkanları, şube yöneticileri ve misafirler katıldı.

Erzurum Şubesi 4. Olağan Genel Kurulunun açılışını Şube Başkanı Kemal Akkan yaptı. Akkan, konuşmasında çalışma hayatının sıkıntılarını anlattı. Görevde bulundukları süre zarfında gerçekleştirdikleri şube faaliyetleri hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Genel Kurulu, Başkanlığını Genel Başkanımız Veli Solak’ın, Başkan Yardımcılıklarını, Genel Sekreterimiz Ümit Kaymal ve Genel Mali Sekreterimiz Kemal İlçioğlu’nun, Katip Üyeliklerini de Ankara Merkez Şube Başkanımız Yusuf Eriş ile İzmir Şube Başkanımız Özkan Oyuk’un yaptığı bir Divan Heyeti yönetti.

Erzurum Şube Başkanımız , yalan ve dedikoduların en kısa zamanda ortaya çıkacağını belirterek “Bizi hiçbir olumsuzluk yolumuzdan döndüremez. Bundan sonrada birlik ve beraberlik içerisinde Türkiye Haber-İş Sendikamızın bayrağını daha ileriye taşıyarak, temsil ettiğimiz üyelerimize de en iyi hizmeti vermeye devam edeceğiz. Toplu iş sözleşmesi hazırlık çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Üyelerimizin talepleri doğrultusunda bir taslak hazırlanması için elimizdeki tüm imkanları seferber ediyoruz” dedi.

Türkiye Haber-İş Sendikasını ulu bir çınar olarak nitelendiren Genel Başkanımız Veli Solak, “Sizlerden tek isteğim bu ulu çınara sahip çıkın ve kimsenin zarar vermesine izin vermeyin. Biz hepimiz aynı taraftayız. Bizden umut bekleyen insanlar var. Birilerinin dedikodularına lütfen itibar etmeyin.” diye konuştu.

Genel Kurulda söz alan Türk-İş Erzurum İl Temsilcisi Yusuf Gökcan da konuşmasında çalışma hayatında yaşanan gelişmeler hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Genel Kurul’un öğleden sonraki bölümünde seçimler yapıldı. Yapılan seçimler sonucunda Şube Başkanlığına Kemal Akkan, Şube Sekreterliğine Vahdettin Ağsakallı, Şube Mali Sekreterliğine Güven Demir Denetim Kurulu Başkanlığına Arif Özcan Disiplin Kurulu Başkanlığına Cihat Tanyeri  seçildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+5 = ?

bahis siteleri Betboo giriş