logo

13 Kasım 2014

TÜRKİYE KAYAK FEDERASYONU ERZURUM OFİSİ, AÇILDI

VBB_1960

Türkiye Kayak Federasyonu Erzurum Ofisi, düzenlenen törenle açıldı.

Kayak Merkezi’nde hizmete giren Türkiye Kayak Federasyonu Erzurum Ofisinin açılış törenine Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol Yarar, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu, ETÜ Rektörü Prof. Dr. Muammer Yaylalı, Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, İl Müftüsü Hasan Çınar ve çok sayıda davetli katıldı.

İnançlı İnsan Kadar Güçlü Hiçbir Şey Olamaz. Eğer Biz İnanıyorsak Her Şeyi Yaparız.

Türkiye Kayak Federasyonu Erzurum ofisi açılış törenine katılan Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak yaptığı konuşmada “Benim Erzurum ve Palandökene olan inancım sonsuz. Burası başarılı olacak, bundan kimsenin şüphesi olmasın. Burada devletimizin yaptığı ciddi anlamda bir yatırım var. Diğer eksiklikler tamamlanıp, işletim mekanizması da yerine yerleştiği zaman Erzurum önemli bir başarıya imza atacaktır. Bizde bu çalışmada elimizden gelen katkıyı sağlayamaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Kayak Federasyonu Erzurum Ofisinin bir inancın eseri olduğunu söyleyen Vali Altıparmak” inançlı insan kadar güçlü hiçbir şey yoktu. Eğer biz inanıyorsak her şeyi yaparız. İnanan herkese sadece Erzurum adına değil ülkem adına da teşekkür ederim. Erzurum bundan sonra kayağın önemli bir merkezi olacaktır. Kamuyu da dahil ettiğimizde şuanda 6 bin yatak kapasitemiz var. Ama yeterli değil bunun en azından 10 binin üzerine çıkması lazım” diye konuştu.

Ailece Palandökene, kayak merkezlerine gelme imkanı olmayan, sınırlı imkana sahip insanlara da bu imkanı sunmak, kayak sevdalılarının da bundan yararlanmasını sağlamak için ucuz otellere de ihtiyaç olduğunu belirten Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak,” Yerel halk, yerel yönetimler sahiplenmezse oranın başarılı olma şansı zayıftır. Bu anlamda bu alana talip olan Belediye Başkanımıza da teşekkür ediyoruz “dedi.

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx