logo

TÜRKİYE YAZARLAR BİRLİĞİ ERZURUM ŞUBESİ ADAY ÖĞRETMENLERİ MİSAFİR ETTİ

 

yyTürkiye Yazarlar Birliği Erzurum Şubesi aday öğretmenleri misafir etti ve tecrübe paylaşımında bulumdu.
Yeni başlatılan uygulama ile atamaları yapılan öğretmenler hemen derse girmiyor ve 6 ay boyunca tecrübelerinin artması için değişik faaliyetlere katılıyorlar.
Bu faaliyetler arasında yer alan Sivil Toplum Kuruluşlarını tanıma ve tanışma programı çerçevesinde Aziziye İlçe Milli eğitim Müdürlüğü aday öğretmenleri Şube Müdürü Fahrettin İlter ile birlikte Türkiye Yazarlar Birliği Erzurum Şubesi’ni ziyaret ederek Şube Başkanı M.Hanefi İspirli ile sohbet edip karşılıklı görüş alış verişinde bulundular.
Aziziye İlçe Şube Müdürü Fahrettin İlter yeni uygulama ile ilgili açıklamalarda bulunarak Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin’e teşekkür etti.
Bir süre öğretmenlik yaptığını, öğretmenliğin kutsal bir görev olduğunu söyleyen İspirli ise; Türkiye’nin en dinamik gücünün öğretmenler olduğunu; bu gücün yeterince örgütlenmesi ile Türkiye’nin çağ açıp çağ kapatacak güce kavuşacağına inandığını dile getirdi.
Sohbet sonrası aday öğretmenlerin sorularını da cevaplandıran Şube Başkanı M.Hanefi İspirli öğretmenleri gittikleri illerde Türkiye Yazarlar Birliği’nin şubelerini ziyaret etmelerini ve faaliyetlerine katılmalarını söyledi.
‘Hatıralardaki Erzurum’ kitabının aday öğretmenlere dağıtılması ve hatıra fotoğraf çekilmesinin ardından ziyaret sona erdi.

image

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?

bahis siteleri