logo

11 Mart 2014

TÜSİAD’tan Berkin Elvan açıklaması

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz, Gezi Parkı protestoları sırasında biber gazı kapsülüyle başından yaralanan ve 269 gün komada kaldıktan sonra bu sabah hayatını kaybeden 15 yaşındaki Berkin Elvan’la ilgili olarak bir taziye mesajı yayınladı.

Yılmaz mesajında, “Hiçbir şey 15 yaşındaki bir çocuğun ve Gezi olayları sırasında kaybettiğimiz diğer gençlerimizin hayatından daha önemli değildir” ifadelerini kullandı.

TÜSİAD Başkanı Muharrem Yılmaz’ın başsağlığı mesajı şöyle:

“Gezi Parkı olayları sırasında gaz fişeği kapsülü nedeniyle yaralanan Berkin Elvan’ın aylardır sürdürdüğü yaşam mücadelesini kaybetmesinden derin bir üzüntü duyuyoruz. Gezi Parkı olayları sırasında oluşturulan hoşgörüsüz atmosferin bedelini ülke olarak, gencecik insanlarımızın kaybı ve çok sayıda kişinin sakat kalmasıyla ödedik.Hiçbir şey 15 yaşındaki bir çocuğun ve Gezi olayları sırasında kaybettiğimiz diğer gençlerimizin hayatından daha önemli değildir. Gençler bu ülkenin geleceğidir. Başta ülkeyi yönetenler olmak üzere, hepimizin görevi, gençlerimizin, hukuk güvenliği altında, temel hak ve özgürlüklerini huzurla, umutla ve güvenle yaşayabilecekleri bir ortamı sağlamaktır. Berkin Elvan’ın vicdanımızı sızlatan son kayıp olmasını umut ederiz.

Başta Berkin Elvan’ın ailesi olmak üzere, tüm yakınlarına ve tüm vatandaşlarımıza başsağlığı ve sabır dilerim.”

Kaynak: haber7.com
Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+10 = ?

bahis siteleri