logo

TYB ERZURUM ŞUBESİ, GÜLEN’İN ERZURUM NÜFUSUNDAN DÜŞÜRÜLMESİ İÇİN HAREKETE GEÇTİ

 

tt15 Temmuz gecesi yaşanan başarısız darbe girişimini başında olduğu artık iyice anlaşılan FETÖ’nün elebaşı Fethullah Gülen’in Erzurum nüfusundan düşülmesi için Türkiye Yazarlar Birliği Erzurum Şubesi’nden bir açıklama yapıldı.
Türkiye Yazarlar Birliği Erzurum Şubesi adına açıklama yapan Yönetim Kurulu Başkanı M.Hanefi İspirli şunları söyledi. “Şanlı milletimizin üzerinden geçirdikleri, tanklar, uçaklar, hücumbotlar ile linç ve yok etme girişiminde bulunan asker elbisesi giydirilmiş cuntacılara millet olarak gereken cevap Başkomutan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın millete önderliği ile engellenmiştir.
Tarihimizin en karanlık gecesini sabaha salâlarla ve ışıklarla çıkaran bu milletin neler yapabileceğini bir kez daha düşmanlar ve haşhaşi yapılanmanın en başındakinden diptekine kadar herkes görmüş bulunuyor.
İlan edilen OHAL ile bu millet bırakın endişeyi 3 aylara girmiş gibi mutlu olmuş ve desteklemiştir. Bütün bu ihanetin ve devleti ve milleti yok etmenin planlarını hazırlayan kafa maalesef Erzurum nüfusuna kayıtlı Fethullah Gülen’dir.
Tarihin devlet kuran şehri, Dadaşlar diyarı; milletin öncü kuvveti olan Erzurum’dan böyle bir hainin çıkmış olması talihsizliktir.
Biz, Türkiye Yazarlar Birliği Erzurum Şubesi olarak bu hainin Erzurum nüfusuna kayıtlı olmasına daha fazla tahammülümüzün kalmadığını, bir an önce Erzurum’daki kaydının düşürülmesini istiyoruz.
İlk gün kamuoyu ile paylaştığımız lanetleme mesajında da görüleceği gibi hür iradeleri ve kalemleri susturmaya da yönelik olan bu darbe girişimini bir kez daha lanetliyor, Erzurum Nüfus VeVatandaşlık İl Müdürlüğü’nün bir an önce gerekeni yapacağına inanıyoruz.”
“Vatan hainlerinin Erzurum ile anılması mümkün değildir” diyen M.Hanefi İspirli; bütün yazar arkadaşlarının da kalemleri ile yürekleri ile bu konuyu desteklemelerini beklediklerini söyledi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx