logo

ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER REKTÖR KOÇAK’I ZİYARET ETTİ

 

4Gençlik ve spor Bakanlığı’nın finanse ve koordinatörlüğünü üstlendiği Damla Projesi kapsamında, 40 kişilik Türk ve yabancı öğrenci grubu, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak’ı ziyaret etti.
Dünyanın birçok ülkesinden gelmiş ve Türkiye’deeğitim gören öğrencilerin katıldıkları Damla Projesi’nde, öğrencilerin uğradıkları duraklardan biri de Atatürk Üniversitesi oldu.
Rektör Prof. Dr. Hikmet Koçak’ı da ziyaret eden öğrenciler, Senato Salonu’ndaki ziyarette, Atatürk Üniversitesi’ni çok beğendiklerini, üniversite kampüsünün göz alıcı ve öğrenciler açısından çok avantajlı olduğunu söylediler.
Rektör Koçak, öğrencilerin nazik ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Atatürk Üniversitesi’nin tarihi ve faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. Üniversitenin uluslararası öğrenci bakımından üst seviyede olduğuna vurgu yapan Koçak, “Atatürk Üniversitesi, Türkiye’nin en köklü eğitim kurumlarından birisidir” dedi.
‘Dünyanın birçok ülkesinden üniversitelerle ikili anlaşmalar ve ortak projelerimiz var’ diyen Rektör Prof. Dr. Hikmet Koçak, yapılan anlaşmalarla her yıl uluslararası öğrencilerin katıldığı yaz okulunda, yurt dışından gelen öğrencilerin Atatürk Üniversitesi’ni tanıma fırsatı bulduklarını belirtti.
Ziyaret sonunda Rektör Koçak öğrencilere hediye taktim ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?

bahis siteleri