logo

26 Haziran 2015

ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERE İFTAR YEMEĞİ VERİLDİ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

uluslararasıAtatürk Üniversitesi’nin çeşitli bölümlerinde lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimine devam eden ve bu yıl DİLMER’de Türkçe hazırlık programını tamamlayan, üniversitede ki uluslararası öğrencilere iftar yemeği verildi.
DİLMER tarafından organize edilen ve 25 ülkeden öğrencinin yer aldığı iftar yemeğine Rektör Prof. Dr. Hikmet Koçak, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İrfan Küfrevioğlu, DİLMER Müdürü Doç. Dr. Osman Mert ve öğretim elemanları katıldı.
Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak konuşmalarında, “Bu güzel Ramazan iklimini daha da anlamlı kılan şeyin birliğe, güzelliğe ve paylaşıma vesile olan iftarlar olduğunu ve dünyanın dört bir yanından gelerek Atatürk Üniversitesi ailesine katılan öğrencilerimizle bugün bunu yaşıyor olmaktan büyük memnuniyet duyuyorum” dedi.
Uluslararası öğrencilerin Üniversitenin renkli ve güzel bir yüzü olduğunu belirten Rektör Koçak, uluslararası öğrencilerin de artık Atatürk Üniversitesi ailesinin birer üyeleri olduğunu ifade etti. Üniversite yönetimi olarak uluslararasılaşmaya çok önem verdiklerini, bu yönde yapılacak her türlü çalışmaya desteklerinin artarak devam edeceğini hatırlatan Koçak, DİLMER’deki öğretim elemanlarına ve öğrencilere teşekkür ederek başarılar diledi.
Yemekte kısa bir konuşma yapan DİLMER Müdürü Doç. Dr. Osman Mert ise, bugüne kadar vermiş oldukları desteklerden ve programa katılımlarından dolayı üniversite yönetimine teşekkür ederek DİLMER’in çalışmalarından bahsetti.
Üniversite yönetimiyle birlikte böyle bir ortamı paylaşmaktan son derece mutlu olduklarını söyleyen öğrenciler, gerek üniversite yönetiminin gerekse hocalarının desteklerini ve yakın ilgilerini daima hissettiklerini dile getirerek Erzurum’da ve Atatürk Üniversitesi’nde bulunmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ettiler.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+7 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx