logo

ÜNİVERSİTELİ ACEMİ PATENLER PROJE PROTOKOLÜ İMZALANDI

VBB_6063

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Erzurum Valiliği ve Atatürk Üniversitesi tarafından ortaklaşa yürütülen, Üniversiteli Acemi Patenler Projesi’nin protokol imza töreni Erzurum Valiliğinde İmzalandı.

Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak ve Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak’ın imzalarıyla başlayan projede, binlerce öğrenci buz pateni yapacak. Üniversiteli Acemi Patenler sloganıyla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün koordinatörlüğünü üstlendiği, Erzurum Valiliği ve Atatürk Üniversitesi ile ortaklaşa yürütülecek projede, Atatürk Üniversitesi’nde öğrenim görmekte olan yaklaşık 3000 öğrenci, buz pateni öğrenecek. Projede özellikle farklı şehirlerden gelen gençlerin, buz pateni gibi güzel bir hobi kazanmalarına olanak sağlamak ve aynı zamanda düzenlenecek gezi ile Erzurum’daki mevcut spor tesislerini, tanıtımı amaçlanıyor.

Erzurum’da yılın her ayı mevcut tesisler sayesinde paten yapma imkanın daha elverişli olduğunu belirten Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak ” Erzurum 2011 kış oyunlarına ev sahipliği yaparak kış sporlarının merkezi haline gelmiştir. Kış sporlarına yönelik her branşta   Erzurum’da  mevcut  spor tesisler bulunmakta, bu tesislerimiz  sporcularımızın başarılı sonuçlar almasına büyük katkı sağlamaktadır” dedi. Bu tesislerin sporcuların yanı sıra halkımız tarafından da  kullanımını  artırmak için birçok çalışmanın yapıldığını belirten Vali Altıparmak “bu çalışmalarla özellikle gençlerimizin spora olan ilgilerini artırmak, yeteneklerini keşfetmek aynı zamanda  da sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürmelerini hedeflemiyoruz. Bu kapsamda yapılan bu protokolle gençlerimize pateni sevdirip, buz pateni ile kendilerine güzel bir hobi kazandırmak istiyoruz” dedi.

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak, her yıl üniversiteye yeni başlayan 15 bin öğrenciye kayak yapma imkânı sunduklarını belirterek, Erzurum’un kış turizm potansiyelinin artması için çalışmalarının artarak devam edeceğini söyledi. 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+9 = ?

bahis siteleri Betboo giriş