logo

ÜNLÜ OYUNCU TOLGA YÜCE: “SANATÇI DEDİĞİN TOPLUMUN SORUNLARINA DUYARLI OLMALI”

 

OYUNCU TOLGA YÜCE (İHA/ERZURUM-İHA)

OYUNCU TOLGA YÜCE (İHA/ERZURUM-İHA)

Sinema ve dizi oyuncusu Tolga Yüce, sanat camiasına sitem ederek, “Sanatçı dediğin toplumun sorunlarına duyarlı olmalı. Şehitlerin arkasından vur patlasın, çal oynasın yapmamalı.” dedi
Beni Affet, Deniz Yıldızı, Unutma Beni gibi birçok dizide rol alan, 2 Ekimde vizyona girecek olan Kafes Sinema Filminde Dursun Önkuzu’yu canlandıran, Çarpık ilişkiler komedi filminde başrolü paylaşan oyuncu Tolga Yüce, çarpıcı açıklamalarda bulunarak, “Sanatçı toplumun aynasıdır. Ancak o aynanın arkasına saklanan sanatçılardan gün gelecek bu halk saklanacaktır.” diye konuştu.
Son günlerde gelen şehit haberlerinden dolayı söyleşi ve imza günü programlarını iptal ettiğini belirten ünlü oyuncu Yüce, şöyle konuştu:
“Birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde Şehitlerimize saygıdan dolayı sazlı sözlü konserlerin, eğlence programlarının başta sanatçılar olmak üzere belediyeler, sivil toplum örgütleri tarafından iptal edilmesi gerekir. Sanatçının olduğu yerde savaşa geçit olmamalıdır. Sanatçı topluma duyarlı olmalı, Ülkenin, devletin, milletinin acısını kendi acısı gibi hissetmelidir. Sanatçılar olarak Türk-Kürt, Alevi-Sünni arasına fitne sokmak isteyenlere karşı sesimizi birleştirmeliyiz. Bu kanı durdurmak için Güneydoğu’da, Doğu’da konserler yapılmalı, halkın sevdiği sanatçılar elini taşın altına koyarak birlik ve beraberlik çığlıkları atmalıdır.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+4 = ?

bahis siteleri