logo

VALİ ALTIPARMAK: “ERZURUMSPOR SÜPER LİGİ HAK EDİYOR”

 

valiErzurumspor’un, ilin mevcut imkanları çerçevesinde yerinin Süper Lig olduğunu söyleyen Vali Dr. Ahmet Altıparmak, “Erzurum Valisi olarak değil bir spor severek olarak benim kanaatim, bu yapıyla bu imkanlarla Futbol Federasyonunun, Merkez Hakem Kurulunun, tüm spor dünyasının yazarları ile birlikte Erzurumspor’un süper ligde mücadele edebilmesi için ciddi anlamda destek vermesi gerektiğini düşünüyorum.” diye konuştu.
Ligin bitimine bir hafta kala şampiyonluğunu ilan eden Büyükşehir Belediye Erzurumspor yönetici ve futbolcular ile birlikte Vali Altıparmak’a sürpriz bir ziyaret gerçekleştirerek şampiyonluk sevincini paylaştılar.
2015-2016 futbol sezonunda 3.lig birinci gurupta mücadele eden Büyükşehir Belediye Erzurumspor hafta sonu en yakın takipçisi Tire 1922 spor takımını deplasmanda yenerek ligin bitimine bir hafta kala şampiyonluğunu ilan etti. Palandöken kartallarının bu şampiyonluğu şehirde coşkuyla kutlandı.
Şampiyon Erzurumspor takımı yönetici, teknik heyet ve futbolcuları ile birlikte takıma her zaman her fırsatta destek veren Vali Altıparmak’ı ziyaret ederek şampiyonluk sevincini paylaştılar.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in de eşlik ettiği ziyarette, B.B. Erzurumspor Kulübü Başkanı Ali Demirhan, Teknik Direktör Ahmet Yıldırım, kulüp yöneticileri ve sporcuları kabul eden Vali Altıparmak, şampiyonluktan dolayı herkesi tebrik ettiğini belirterek “tabi ki bu bir inanç meselesi. İnşallah bu inanç böyle devam ederse yeni ligde de iyi bir çıkış yakalayarak yeni başarılara devam edersiniz” dedi.
Bölgede bir çok ile oranla ellinde bulunan imkanlar çerçevesinde şampiyon olarak mücadele edecek tek takımın Erzurumspor olduğunu belirten Vali Altıparmak ,”süper ligde mücadele eden o takımı o futbolcuyu bu bölge insanı da hak ediyor. Bölgede ki şehirlerin birinci lig takımlarını sırtlanmaları, üstlenmeleri ve destek vermeleri çok zor. Ama Erzurum için alt yapı hazır .Seyirci ki hiçbir yerde olmayan bir seyirci birinci ligde bile bulamayacağız bir seyirciye sahip. Yönetimse zaten bu konuya istekli. Yani her şey var. Belki diğer takımlar Erzurum’a gelmeye zorlana biliriz diyebilirler. Ama uçakla artık bir buçuk saat. Kalacakları beş yıldızlı oteller mevcut. Şunu söyleyebilirim Erzurum Valisi olduğum için değil, bir spor sever olarak benim kanaatim, bu yapıyla, bu imkanlarla ,Futbol Federasyonunun ,Merkez hakem Kurulunun, tüm spor dünyasının yazarları ile birlikte Erzurumspor’un süper ligde mücadele edebilmesi için ciddi anlamda destek vermesi gerektiğini düşünüyorum. Zira bütün bu bölgede futbolseverler görmeyi arzu ettikleri futbolu ve futbolcuları ancak Erzurum’da görebilirler ” diye konuştu.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve B.B. Erzurumspor Başkanı Ali Demirhan’da centilmence mücadele ettikleri bu ligde şampiyonluklarında desteklerini esirgemeyen her zaman yanlarında olan Vali Altıparmak’a teşekkür ettiklerini söylediler.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?

bahis siteleri