logo

VALİ ALTIPARMAK, GAZETECİLERLE İSTİŞARE ETTİ

 

 

Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, kent gündemini değerlendirmek için gazetecilerle istişare toplantısı düzenledi.

Xanadu Snow White otelde düzenlenen toplantıya Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, Vali yardımcısı Ömer Hilmi Yamlı ve basın mensupları katıldı.

Toplantıda genel olarak Erzurum’da yapılan çalışmaları değerlendiren Vali Altıparmak, son zamanlarda kentte üzüntü veren iki husus olduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti. “Son zamanlarda yaşadığımız üzücü olaylar kulelerin yıkılması ve bütün Türkiye’de yaşadığımız olayların Güney ilçelerimizde ve bir mahallemizde de kısmen yaşanan çok yaralama ve büyük olaylar yaşamadık ama şehrimizin o şekilde anılmasında da rahatsızlık duyduk. Erzurum’da kışın hava soğuk oluyor bir iş yapılmıyor gibi mazerete sığınmamamız lazım. Artık Erzurum’da kış şartları ağır biz çalışıyoruz demenin bir anlamı yok herkes işini ona göre farklı bir şekilde planlayıp yapmalıdır. Her şehrin farklı bir kültürü var ama iletişimin ve ulaşımın bu kadar hızlı olduğu bir zamanda Erzurum’unda çalışma kültürünü beğensek de beğenmesek de veya eleştirdiğimiz yanlarını hızla değiştirerek gelişmiş ülkelerdeki çalışma hızına sahip olmamız lazım. Eğer o hıza sahip olmazsak gecikmenin maliyeti bu topluma çok yüksek olur.”

Ülkemizde Oynanan Oyunlara Karşı Türk Bayrağı Taşıyarak Büyük Bir Kalabalık Olarak Coşkuyla ve Sessizce 9 Kasım’da Yürüyeceğiz

Geçen sene 9 Kasım’da yapılan Tabyalar yürüyüşü etkinliğinin bu sene de 9 Kasım’da düzenleneceğini ifade eden Altıparmak, “Bunu en iyi şekilde duyurmamız gerekiyor. Burada çok çok önemli olan husus bu sene bu yürüyüş çok daha önem kazandı. O seferberliğe katılan şehir halkı her kim ise herkes Yalın kılıç kadın-kız yürüdüler. Aynı şekilde bizde ülkemize oynanan oyunlara karşı birlikteliğimizi, beraberliğimizi ve gücümüzü sadece ve sadece Türk bayrağı taşıyarak büyük bir kalabalık olarak coşkuyla ve sessizce gerçekleştirelim. Çünkü en büyük ses sessizliktir. Bu yürüyüşe sadece Erzurum’dan değil diğer illerden de yer ayırtıp gelmek isteyenler var. Buda bizim için çok önemlidir. Tabyalarla ilgili olarak meclisimizden 4 milyon TL aldık. Bu parayı oranın restorasyonu için kullanacağız. Tabyalarla ilgili olarak üniversitemizin harp müzesi projesi var. Buraları en iyi şekilde değerlendirmek için gerekli olan bütün çalışmaları yapacağız.” dedi.

Erzurum’u Tanıtmaya Devam Edeceğiz

Vali Altıparmak, “Erzurum’un tanıtımı ile ilgili olarak geçen sene olduğu gibi bu sene de dergiler, fuarlar bilboardlarla tanıtmaya devam edeceğiz. Bu bizim için çok önemli bununla beraber bir çok yerden almış olduğumuz hizmet içi eğitimlerin buralarda yapılmasını düşündüğümüz zaman özellikle bu seneki futbol takımlarımızın yaz kampına gelmesiyle beraber geçen sene kış sezonunu güzel bir doluluk oranıyla geçirdi otellerimiz.”

Erzurumlunun Birincil Önceliği Gondolun Devreye Girmesidir

Erzurumlunun birincil önceliği ve beklentisinin gondolun devreye girmesi olduğunu belirten Vali Altıparmak, gondolun atıl kalmasını biz hiç kimseye izah edemeyeceklerini söyledi. Vali Altıparmak,”Ne yapıp edin ihale sistemini değiştirin acele getirin Ekim ve Kasım ayına kadar bunu bitirelim diye ben ısrarla gece geç vakitte yetkili kişiyle görüştüm. Onlar artık bu sene olmayacak artık demişti. Ama biz ısrarla gondol olsun diye zorluyoruz. Gerekirse başka hattı bırakın ama bunu yapın dedik.” şeklinde konuştu.

Hava Kirliliğini Denetleme Konusunda Ekipler Oluşturduk

“Hava kirliliği konusunda gerekli denetimlerin yapılması için ekipler oluşturuyoruz. Yakın zamanda bununla ilgili bir genelgemizde çıkacak. Ama ne kadar kontrol ederseniz edin ve tedbir alın eğer bu inversiyon olayını bu şehir yaşadığı her anda o kirlilik olacaktır. İnversiyon olayı havanın çökmesidir. Ama hava koridorlarına göre şehir dizayn edilmiş olsaydı ona göre rüzgar yönüne doğru açık bırakılacak şekilde yapılsaydı o zaman bu olay en hafif şekilde atlatılırdı. Ama biz yine bu konuyla ilgili olarak gerekli çalışmalarımızı yapıyoruz.” Dedi.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?

bahis siteleri