logo

VALİ ALTIPARMAK: “MİLLETLERİN GÜCÜ HER ŞEYDEN ÖNCE KENDİ İNANCIDIR. MİLLET OLMA İNANCIDIR”

 

İNANCGeçmişte olduğu gibi toplumlumuzda var olan birlikteliğin arasını açmaya ,nifak tohumları ekmeye, kimsenin gücünün yetmeyeceğini söyleyen Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak ,buna engel olmak için yöneticilere olsun ,eğitmenlere, askerimize, kadınımıza erkeğimize ,toplumun her kesimine görevler düştüğünü söyledi.
“Gaziler Günü” dolayısıyla şehit ve gazi yakınları onuruna verilen yemeğe katılan Vali Dr. Ahmet Altıparmak, yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik çağrısını yineledi.
Bu gün yaşanan badirelerin benzerlerinin tarihin farklı zamanlarında Kore’de, 12 Eylül’de olsun, benzeri şekilde Kıbrıs’ta olsun hep yaşandığını söyleyen Vali Altıparmak “İşte bu badireler öyle yada böyle çok güçlü bir millet olan, Türk milleti ve onun yine çok güçlü olan ordusu sayesinde atlatılmıştır. Ama ne pahasına ? Birçok şehit, birçok gazi pahasına olmuş. Birçok canlar feda olmuş.Gazilerimizde canı pahasına o savaşlara o mücadelelere girerek gazilik unvanını kazanmıştır.Ama her halükarda da bu millet onurunu haysiyetini milletler topluluğu içinde korumak gibi bir görevi layığı ile yerine getirmiştir.Elbette ki, milletlerin gücü, her şeyden önce kendi inancıdır.Millet olma inancıdır.Eğer biz bir milletsek birbirimimize bağlı,güçlü ve diri olmak zorundayız.Tabi bu milletin gücünün arkasında yine Türk Silahlı Kuvvetlerinin ,bir silahlı kuvvetinin olması gereklidir.Bu manada onun gücüde onun varlığı da yine arkasında Türk milleti gibi yüce erdemlere vasıflara sahip olan bir milletin olmasıdır.Bu ikisini zaten kimsenin birbirinden ayırması mümkün değildir.Milletin arasına giren nifakında yine aynı şekilde vücut bulması başarılı olması da mümkün değildir” diye konuştu.
Geçmişte olduğu gibi bizim toplumlumuzda var olan birlikteliğin arasını açmaya nifak tohumları ekmeye kimsenin gücünün yetmeyeceğini söyleyen Vali Dr. Ahmet Altıparmak ”gençlerin kanının kaynadığını unutmamamız lazım. Bize düşen özellikle hem yöneticilere, hem eğitmenlere ,eğiticilere belirli yaşa gelmiş insanlarımıza, kadınımıza, erkeğimize, sivilimize, askerimize, her kim olursa , kökeni ne olursa olsun, ister doğudan olsun, ister batıdan olsun, ister başka bir yerden olsun,gençlerimizin ırkçılık tohumlarıyla beslenip topluluğu ateşe atmaya yönelik gayretlerine engel olmamız lazım” diye konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+8 = ?

bahis siteleri