logo

02 Haziran 2017

Vali Azizoğlu, göçmenlerle iftarda buluştu

 

tyeErzurum Göç İdaresi İl Müdürlüğü tarafından Aşkale Geri Gönderme Merkezinde iftar yemeği düzenlendi.

 

İftara, Vali Seyfettin Azizoğlu’nun yanı sıra, Göç İdaresi Genel Müdürü Atilla Toros, 9. Kolordu Komutanı Tümgeneral Mehmet Özoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Güray Alpar, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Mustafa Çelik, İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan ve göçmenler katıldı.

 

Yemek sonrası bir konuşma yapan Vali Azizoğlu, Ramazan Ayının manevi atmosferini göçmen misafirlerle paylaşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

Türkiye’nin İslam coğrafyasının için umut ışığı olduğunu söyleyen Vali Azizoğlu, “Milletimiz, tıpkı tarihte olduğu gibi bugünde ülkelerinde yaşanan olaylar nedeniyle kendisine sığınan mazlum ve mağdur Müslümanların yanında olmuştur. Erzurum ahalisi de, ilimizde başlattığımız yardım kampanyalarında darda kalanlara daima yardım elini uzatmıştır. İslam coğrafyası üzerinde bu dönemde kirli oyunlar oynanıyor. Bu oyunların üstesinden de birlikte geleceğiz. Biz sizlerle bir elin parmakları gibiyiz. Birbirimizden ayrılamayız. Birliğimizi sürdürdüğümüz sürece de bu alçakça oyunlar amacına ulaşamayacaktır” dedi.

 

İl Müftüsü Hasan Hüsnü Sula’nın yaptığı dua ile sona eren iftar yemeğinde, Vali Azizoğlu, göçmen çocuklara çeşitli hediyeler verdi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?

bahis siteleri Betboo giriş