logo

VALİ AZİZOĞLU O GECEYİ ANLATTI

 

o bErzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu Kardelen TV’de konuk olduğu Gündem Özel programında 15Temmuz gecesini ve sonrasında devam eden FETÖ operasyonlarını anlattı.
Kardelen TV haber spikeri Duygu Şahin ve İHA Erzurum Bölge Müdürü Ayhan Türkez’in sorularını cevaplandıran Vali Azizoğlu, Erzurum’da 15 Temmuz gecesinde yaşananları tüm detayları ile paylaştı.
Erzurum örnek oldu
Vali Azizoğlu, “Türkiye’de bir kalkışma olduğunu anlayan bütün Erzurumlular o gün hiçbir çağrı olmadan ilk önce vilayetin bulunduğu yere, orda bir şey olmadığını görünce de cumhuriyet caddesine gelmişler. Sabaha kadar 120 bin 150 bin insan Erzurum’un kahraman insanları ordaydılar ve sadece Erzurum’daki darbeyi önlemedi, aynı zamanda Türkiye’ye de bir mesaj oldu çünkü o saatte ilk meydanlara bu kadar yoğun toplanan şehir Erzurum’du.” dedi.
Benim için Erzurum’da vali olmak en büyük şeref
“Kendi şanından şerefinden tarihinden gelen bir duyguyla Erzurum o gün hakikaten şahlandı ve bu şahlanış Türkiye’nin her vilayetinde her yerde de örnek oldu” diyen Vali Azizoğlu, “Benim için Erzurum’da vali olmak en büyük şeref böyle insanların valisi olmak en büyük lütuftur. Ben bununla gurur duyuyorum. Böyle kahramanlarla beraber olmak herkese nasip olamaz. Demokrasi nöbetlerinde de hiç fire verilmedi. Halkımız her gece saat ikilere üçlere kadar meydanlarda, cumhuriyet caddesinde devam etti” diye konuştu.
ERZURUM’DA FETÖ OPERASYONU: 1225 KİŞİ HAKKINDA İŞLEM YAPILDI
15 Temmuz gecesi ile FETÖ terör örgütüne yönelik sürdürülen operasyonlarla ilgili olarakta açıklamalarda bulunan Vali Azizoğlu, “Gözaltına alınan sayısı su an 537 kişi, Tutuklu 169. Adli kontrol şartıyla serbest bırakılan 154, Normal serbest bırakılan 42 kişi. İşlemi devam eden 89 kişi ve Firarda olan kişi sayısı 83 kişi. Genel toplam 1074. Görevden uzaklaştırılanlarla beraber bu sayı toplam olarak 1225 kişi” dedi.
BASINA TEŞEKKÜR
15 Temmuz gecesi ve sonrasında medyanın da önemli bir görev üstlendiğini dile getiren Vali Azizoğlu, “Hem ulusal hem Erzurum basını sokaklardaydı. Herkes gücü nispetinde kalkışmaya dur diyordu. Türkiye cumhuriyeti devleti güçlü olmak zorunda gücünü sürekli artırmak durumundadır. Devlet yöneticilerimiz diyor ya 2023 Türkiye kendi aracını gerecini yapsın dışa bağımlı olmaktan kurtulsun bunu sağlayamadığımız sürece bütün devletler üzerimize gelecektir’’ şeklinde açıklamalarda bulundu.
YATIRIMLAR DEVAM EDİYOR
Vali Azizoğlu Erzurum’da devam eden yatırımlarla ilgili sorulan bir soruya ise; bugün devletimizin yatırımlarının büyük kısmı altyapı yatırımları olarak yapılıyor. Erzurum’un ticaret merkezi olmasının yolu yolları yaptırmak, tren yolu ve kara yolarını bitirmektir. Erzurum aynı zamanda bölgenin hayvancılık merkezi ve arıcılık yerleri olan Erzurum’a bu hayvan potansiyeli kadarda dışardan geliyor bunu nasıl geliştirebiliriz. Erzurum’un hayvancılık handikapı var, sıkıntısı var kışı çok olan bir memleket. Hayvanları meralarda otlatıp kasımdan sonra içeriye alıyoruz, mayısa kadar ahırda beslemek zorundayız kışın zayıflıyor, yazın kendisini toparlayana kadarda yaz geçiyor” şeklinde konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+5 = ?

bahis siteleri