logo

21 Aralık 2016

Vali Azizoğlu: “Ortadoğu’daki çatışmalarda milyonlarca insan yerinden oldu”

imageErzurum Göç İdaresi Müdürlüğü personeli ve göçmen misafirleri, ’18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü’ dolayısıyla Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu’nu makamında ziyaret etti. Vali Azizoğlu: “Ortadoğu’daki çatışmalarda milyonlarca insan yerinden oldu” dedi.
İl Göç İdaresi Müdürü Haşim Özcan beraberindeki kurum personelinin yanı sıra, Libyalı Sammar Nourı Moussa Elyassa,Afganistanlı Samır Zaherı,Iraklı Ahmed Naser, Afganistanlı Hadis Shıva ve Suriyeli Mohammad Avvad’ın yer aldığı ziyarette, heyet tarafından Vali Azizoğlu’na çiçek verildi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Azizoğlu, Göç İdaresi personeli ve beraberindeki misafirlerin 18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü’nü kutladı.
Ülkemize yapılan göçlerle ilgili konuşan Vali Azizoğlu, “Ortadoğu’daki çatışmalarda milyonlarca insan yerinden oldu. Türk insanının merhameti çevre ülkelerdeki bu insanlara güven veriyor. Ülkemize gelen misafirlerimize Türk halkı olarak her türlü desteği ve yardımı vermeye hazır olduğumuzu da herkes bilmektedir” diye konuştu.
İl Göç İdaresi Müdürü Özcan ise kurumun çalışmaları hakkında Vali Azizoğlu’na bilgi aktararak, devletimizin göç politikaları doğrultusunda çalışmalarına tüm hızıyla devam ettiklerini belirtti.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+10 = ?

bahis siteleri