logo

02 Haziran 2017

VALİ AZİZOĞLUNUN EŞİ NİLGÜN AZİZOĞLU’NDAN ANLAMLI İFTAR PROGRAMI

 

asp1

Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu’nun eşi Nilgün Azizoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Çocuk Destek Merkezi tarafından hazırlanan Vuslata Yolculuk Projesi kapsamında kutsal topraklara giden 7 çocuk ve 2 personeli iftar yemeğinde ağırladı.

Bir restoranda düzenlenen iftar programına, Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu’nun eşi Nilgün Azizoğlu, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Mustafa Çelik’in eşi Nadire Çelik, İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan’ın eşi Zehra Aslan, Çocuk Destek Müdür Yardımcısı Nurhan Erdemir, Çocuk Destek Merkezinde görevli Hemşire Şenay Kayaalp, Din Görevlisi Kadriye Akpınar ve umreye giden 7 çocuk katıldı.

Çocuklarla aynı sofrayı paylaşarak, onlarla yakından ilgilenen Azizoğlu, çocukların umre izlenimlerini dinledi.

asp4

Çocukların kutsal topraklara yolculuğunun çok anlamlı olduğunu ifade eden Azizoğlu,  bu gibi projelerin çocukların manevi yönden gelişimine katkı sağladığını söyledi.

Devlet korumasındaki çocukların bakım ve rehabilitasyonunun önemsediklerini belirten Azizoğlu, ‘’ Çocuklarımıza bakım, rehabilitasyon ve rehberlik hizmetleri veriliyor. Bu hizmetleri yakından takip ediyoruz.  Umreye giden çocuklarımızın izlenimlerini dinleyerek, onların umre heyecanına tanık olduk. Bu gibi etkinliklere destek vermeye devam edeceğiz. Kutsal topraklara gitmek önemli bir ayrıcalık, Allah çocuklarımızın ibadetini kabul etsin” dedi.

Azizoğlu, çocuklara eğitimlerini devam ettirmelerini önererek,  her fırsatta onlarla ilgilenmeye devam edeceğini dile getirdi.

Çocuk Destek Merkezi Müdür Yardımcısı Nurhan Erdemir ise Diyanet İşleri Başkanlığının desteğiyle Vuslata Yolculuk Projesi kapsamında umre organizasyonunu başarılı bir şekilde gerçekleştirdiklerini söyledi.

Çocukların kutsal toprak yolculuğunun oldukça verimli geçtiğini belirten Erdemir, ‘’ Çocuklarımız organizasyondan çok memnun kaldı. Oradaki izlenimlerini diğer arkadaşlarıyla da paylaşıyorlar.  Çocukların manevi duygularının gelişmesi, rehabilitasyon sürecini olumlu etkilemektedir. Bu gibi etkinlik ve organizasyonlarımız devam edecek.  Hanımefendi Sayın Nilgün Azizoğlu’na çocuklarımıza gösterdiği bu özel ilgiden dolayı teşekkür ediyorum’ ’dedi.

Umre yolculuğuna çıkan çocuklar ise iftar programından duydukları memnuniyeti dile getirerek, Hanımefendi Azizoğlu’na yakın ilgisinden dolayı teşekkür ettiler.

İftar programının ardından çocuklar umreden getirdikleri hediyeleri Hanımefendi Azizoğlu’na takdim ettiler.

 

asp5asp5

HABER: Gamze İSPİRLİ

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+7 = ?

403 Forbidden

403 Forbidden


openresty