logo

07 Ağustos 2014

VE FETHULLAH GÜLEN OYUNUN RENGİNİ AÇIKLADI

FETULLAH GÜLEN3

Fethullah Gülen Cumhurbaşkanlığı ile ilgili açıklamada bulundu. “Zulmedene vermeyin, millete haksızlık yapana vermeyin, kanun nizam tanımayanlara vermeyin, keyfîliklerini kanun yerine koyanlara vermeyin; kime verirseniz verin.” diyen Gülen isim vermeden “Erdoğan’a oy vermeyin” dedi.

Herkul.org sitesinde yayınlanan açıklamada Gülen “Cumhurbaşkanlığı seçimiyle alakalı değerlendirmelerinizi ve tercih hususundaki tavsiyelerinizi lütfeder misiniz?” sorusuna şu şekilde cevap verdi:

“Millete zulmedene oy vermeyin de kime verirseniz verin. Sayın Başbakan Tayyip Erdoğan’a verin, Sayın Ekmelettin Bey’e verin, Sayın Selahattin Bey’e verin, kime isterseniz verin. Fakat oy verirken, şu nifak alametleri kendisinde bulunanlara Allah aşkına, Peygamber hatırına vermeyin. Bu kim olursa olsun! Benim babam da olsa, amcam da olsa, öz kardeşim de olsa, kırk elli seneden beri bağrıma bastığım insanlardan biri de olsa, bu sıfatlar bulunanlara vermeyin. Zulmedene vermeyin, millete haksızlık yapana vermeyin, kanun nizam tanımayanlara vermeyin, keyfîliklerini kanun yerine koyanlara vermeyin; kime verirseniz verin.”

Erdoğan’ın Ermenilerle ilgili tepki çeken sözlerine de göndermede bulunan Gülen, “Siz hangi ırktan geliyorsanız, mesela Türk’sünüz, iftihar edebilirsiniz. Bir insanın mensup olduğu milletle iftihar etmesi tabii hakkıdır. Fakat bu katiyen başkalarını tahkir etmeyi gerektirmez. O surette kendi milletinizin kıymetini de bilmiyorsunuz demektir.” dedi.

REFERANDUMDA YANILMIŞIM
“Ben hayatımda şimdiye kadar “falana filana oy verin!” demedim. Katiyen! Zaten bir dönem takip ediliyordum, ben de kaçıyordum” diyen Gülen, referandumda AKP’ye oy istediğini hatırlatarak “yanılmışım” dedi.

TÜRKİYE’YE DÖNECEKTİM AMA…
Türkiye’ye döneceği sıraca “Haziran fırtınası” koptuğunu söyleyen Gülen, ardından “hele biraz daha duralım” dediğini söyledi. Yani Gezi olayları Gülen’in Türkiye’ye gelişinin ertelenmesine neden oldu.

Gülen’in açıklamaları şöyle:
“Buraya son gelişim de bir kaçma değil, hastaneye geldim. Haziran fırtınası kopunca, “Hele biraz daha duralım, hele biraz daha duralım; Türkiye için problem olmayalım!” Sûrî çağrılar da oldu. Herhalde adımı anmamaya yemin etmişlerdi, yeminde keffaret lazım gelir (!) diye “Pennsylvania, Pennsylvania, Pennsylvania” oldu.
Bir candan dostum şimdi diyor ki -Allah uzun ömür versin- “Bunlar hakkında yanılmışız!” İhtimal ki ben de o referandumda öyle demekte yanılmışım.”

KAYNAK: ODA TV

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?

#

VE FETHULLAH GÜLEN OYUNUN RENGİNİ AÇIKLADI” için 1 yorum

  1. seda : diyor ki:

    Bir Erzurumlu olarak fetullah Gülen’e yapılan eleştiriyi ve hakareti kınıyorum. Ben cemaatçi değiim ;ama bir din adamının siyasete alet edilmesini uygun bulmuyorum.Tarafsız haber anlayışıyla KENT VİZYON25’İ kutluyorum.

bahis siteleri