logo

YAKUTİYE BELEDİYESİ ERZURUM’UN ÇOCUKLARINA KAYAK ÖĞRETİYOR

 

alYakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut’un, kayak yapma fırsatı bulması zor olan dar gelirli kesimlere yönelik 5 yıldır sürdürdüğü kayakeğitimi programı haftaya başlıyor. Okullardan alınan 6-12 yaş arası çocuklar, bu yılda 15 tatilde kayak yapacaklar. Belediye Başkanı Ali Korkut, “Çocuklarımız yorucu bir yarı yılı geride bıraktı. 15 tatilin keyfini çıkarsınlar, kayak öğrensinler istiyoruz. Yine çocukların A’dan Z’ye ihtiyaçlarını karşılayacağız. Her imkanı sunacağız” dedi.
Erzurum Merkez Yakutiye Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen kayak kursları başlıyor. Belediye Başkanı Ali Korkut’un dezavantajlı çevrelere kayak fırsatı sunmak için düzenlenen kayak kurslarına 500 civarında çocuk katılıyor. Yaş aralığı 6 iile 12’yi bulan çocuklar, Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullardan seçiliyor. Başkan Ali Korkut, kayağın tabana yayılması için kursları önemsediğini belirtiyor. Ali Korkut, “Her yıl ortalama 500 çocuğumuz bizim düzenlediğimiz kurslarda kayak eğitimi alıyor. 15 tatillerini tatil gibi yapma fırsatı buluyorlar. Kayak yapmayı öğrenmiş oluyorlar. Kurslarla kayak geniş kesimlere yaygınlaşıyor. Kurslarımızda dar gelirli kesimler hedef alınıyor. Öğrencilerin kıyafetleri, kayak malzemeleri, servisleri ve yiyeceklerini karşılıyoruz. Karın fırsata dönüşmesi gereken bir coğrafyanın sahibiyiz, kayağı geniş kesimlere taşıyarak karın, külfetten fırsata dönüşünü sağlamak için alt yapı çalışması yaptığımız söylenebilir” dedi.
Yakutiye Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen kayak kursları, okulların tatile girmesiyle birlikte başlayacak. 500 civarında öğrenci kursun başlamasıyla birlikte kayak kıyafetleri, kayak malzemelerine kavuşacaklar. Yine öğrenciler servislerle Palandöken dağında bulunan Yakutiye Belediyesi Kayak alanına taşınacak, yine servislerle şehre bırakılacaklar. Yemekleri de belediye tarafından karşılanacak.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?

bahis siteleri