logo

14 Temmuz 2016

Yakutiye Belediyesi, Köyden Şehre Geçişi Hazırlıyor

YAKUTİYE BELEDİYESİ (İHA/ERZURUM-İHA)
Yakutiye Belediyesi, Köyden Şehre Geçişi Hazırlıyor
Yakutiye Belediyesi, köyden şehre geçişi hazırlıyorPaylaşTweetlePaylaşGönderYorum Yap
Erzurum Merkez Ak Partili Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, bağlı mahalle ve köylerin standartlarının yükseltilmesi amacıyla köy içlerini santim santim asfaltla kaplıyor. Köy ve bağlı köy/mahallelerde yaşam koşullarının batıda olduğu gibi yükselmesinin bir yolunun da belediye hizmetlerinin eksiksiz sunulması olduğunu belirten Ali Korkut, “Alt yapı çalışmaları, ardından yolların düzenlenmesi, asfaltıyla birlikte köylerde tuvalet, cami, okul gibi kurumlarında ihtiyaç duyulan eksikleri tamamlıyoruz. Özellikle kadınlar ve çocuklar değişimden memnun” dedi.
Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, köy ve bağlı köy/mahallelerde yapılan çalışmaları kalabalık bir basın grubuyla yerinde inceledi. Başkan Korkut, gazetecilerle birlikte köyde kahvaltı yaptıktan sonra çalışmaları sıcağı sıcağına değerlendirdi. Köşk köy/mahallesinde yapılan sıcak asfalt çalışmasını gazetecilerle denetleyen Ali Korkut, köy/mahallelerde yaşam koşullarının değişiminin yolunu açtıklarını söyledi. Ali Korkut, 36 köy ve bağlı mahalle/köyün baştan aşağı asfaltla kaplanacağını belirtti. 12 bağlı mahalle/köyde asfalt çalışmalarının tamamlandığını hatırlatan Ali Korkut, “105 bin 911 metre kare asfalt çalışması yapmışız. Köylerimizde gerçektende yaşam koşullarının değişimi yolla ortaya çıkıyor. İlkel biçimde toprak yollar bizim köylerimize yakışmıyor. Köylerimizi, bağlı mahalle/köylerimizi baştan aşağı asfaltlayacağız. Çalışma yaptığımız köylerde okul, cami, köy odası gibi kamusal alanların eksiklerini de elden geçirmeye çalışıyoruz. Yine köylerimizde alt yapı çalışmaları yapılıyor. Yol çalışması tamamlanan köy veya bağlı mahalle/köylerimizi geziyorum, en çok çocuklar ve ev hanımları memnun. Toz ve topraktan kurtarılmanın sevincini yaşıyorlar. Çocuklarda rahatça oyun oynayıp bisiklet sürebiliyorlar. Yakışan bu, hatta daha fazlası. Değişimin yolla olacağını biliyoruz, buradan başladık” ifadelerini kullandı.
Yakutiye İlçe Belediyesine bağlı mahalle/köylerden Çiftlik, Umudum, Ortadüzü, Yeşilova, Mülk, Altınbulak, Değirmenler, Ak Toprak, Çayırca, Uzun Yayla, Köşk, Arzıtı’da çalışmalar tamamlandı. 12 köyde 10 bin 911 metre kare alana sıcak asfalt kaplaması yapıldı. Belediye Başkanı Ali Korkut, köy içi yol çalışmalarının süreceğini vurgularken, köyler için yol çalışmasının ardından yeni planlamalarında geleceği müjdesini verdi. Korkut, “Köyden şehre geçiş bir süreçtir. Bunun için bir yol açmak gerekiyor. Bu yolda köy içlerinin alt yapının ardından asfaltlanarak yaşam standartlarının değişim için önünü açmaktır” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?

www.backlinktr.biz | 523: Origin is unreachable

Error 523 Ray ID: 535705257a95cbc0 • 2019-11-14 06:45:01 UTC

Origin is unreachable

You

Browser

Working
Vienna

Cloudflare

Working
www.backlinktr.biz

Host

Error

What happened?

The origin web server is not reachable.

What can I do?

If you're a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you're the owner of this website:

Check your DNS Settings. A 523 error means that Cloudflare could not reach your host web server. The most common cause is that your DNS settings are incorrect. Please contact your hosting provider to confirm your origin IP and then make sure the correct IP is listed for your A record in your Cloudflare DNS Settings page. Additional troubleshooting information here.