logo

03 Mayıs 2016

Yakutiye Belediyesi Meclis üyelerine belediyenin yürüttüğü projeler yerinde tanıtıldı. Belediye Başkanı Ali Korkut, meclis üyeleriyle önce birlikte yemek yedi, ardından Üç Kümbetler, Yeşil Yakutiye ve Hacı Cuma Kentsel Dönüşüm Proje alanını gezdirdi. Projeler hakkında bilgi veren Korkut, “Devasa projeler yürütüyoruz, bir dünya iş yapıyoruz. Meclis üyelerimizin her işimizi yerinde de görmesini istedik” dedi. Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Belediye Meclis Üyelerine yürütülen kamulaştırma ve kentsel yenileme projelerini yerinde anlattı. Üç Kümbetler’den başlayan gezi, Hacıcuma, Taş Mescit, Kadana, Narmanlı mahallelerini içerisine alan kentsel dönüşüm ve yenileme projesiyle son boldu. Belediye Başkanı Ali Korkut, kamulaştırması 100 milyon lirayı bulan Üç Kümbetler Projesini, yanımı hızla devam eden Yeşil Yakutiye Projesini ve Erzurum’un en gözde alanlarının başında gelen Hacıcuma – Taş Mescit – Kadana – Narmanlı mahallelerini kentsel dönüşüm ve yenileme proje alanını adım adım gezdirerek bilgi verdi. Ali Korkut, Hacıcuma, Taş Mescit, Narmanlı ve Kadana mahallelerinin Erzurum’un en kadim semtleri olduğunu atıf yaparak “Erzurum’a hakim bir alan var önümüzde. Şehrin tarihi ve kültürel hazinelerini yukarıdan görebileceğimiz bir nokta. Gerçekleşecek proje, Erzurum’un ve belki de Ankara’dan bu tarafa bölgenin en güzide yapılarını oluşturacaktır. Erzurum kültürünün, tarihi değerlerinin meftunu olan insanlarımızın mutlaka buradan konut almasını öneriyorum. Öncelikle şunu belirtmek istiyorum, proje alanı 150 dönüm civarındadır. Alanın dört bir yanını yol ile çevreliyoruz. Yani tam bir ada konumuna geliyor. Uygulanacak projede çok katlı binalar olmayacak. 2 kattan başlamak üzere, bir kompozisyon eşliğinde alçak ve yüksek binalar olacak. En fazla 6 kat uygulaması olacak. Böylece bölgenin tarihi ve kültürel konumuna uygun estetik yapılar ortaya çıkacaktır” dedi. YEŞİL YAKUTİYE’YE MECLİS ÜYESİ İLGİSİ Yakutiye Belediyesinin devam eden projesi Yeşil Yakutiye konutlarına Meclis üyeleri yoğun ilgi gösterdi. Dairelerin büyüklükleri, fiyatı ve sosyal donatılarıyla ilgili bilgi soran Meclis üyelerine Başkan Ali Korkut ve ihaleyi yürüten firma yetkilisi bilgilendirdi. Ali Korkut, yeşil donatısıyla Erzurum’un ilkini oluşturan Yeşil Yakutiye’nin 30 bin metrekare civarında sosyal donatısı olduğunu hatırlattı.

YAKUTİYE BELEDİYESİ (İHA/ERZURUM-İHA)

Erzurum Merkez Yakutiye Belediyesi Meclis üyelerine belediyenin yürüttüğü projeler yerinde tanıtıldı. Belediye Başkanı Ali Korkut, meclis üyeleriyle önce birlikte yemek yedi, ardından Üç Kümbetler, Yeşil Yakutiye ve Hacı Cuma Kentsel Dönüşüm Proje alanını gezdirdi. Projeler hakkında bilgi veren Korkut, “Devasa projeler yürütüyoruz, bir dünya iş yapıyoruz. Meclis üyelerimizin her işimizi yerinde de görmesini istedik” dedi.
Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Belediye Meclis Üyelerine yürütülen kamulaştırma ve kentsel yenileme projelerini yerinde anlattı. Üç Kümbetler’den başlayan gezi, Hacıcuma, Taş Mescit, Kadana, Narmanlı mahallelerini içerisine alan kentsel dönüşüm ve yenileme projesiyle son boldu. Belediye Başkanı Ali Korkut, kamulaştırması 100 milyon lirayı bulan Üç Kümbetler Projesini, yanımı hızla devam eden Yeşil Yakutiye Projesini ve Erzurum’un en gözde alanlarının başında gelen Hacıcuma – Taş Mescit – Kadana – Narmanlı mahallelerini kentsel dönüşüm ve yenileme proje alanını adım adım gezdirerek bilgi verdi.
Ali Korkut, Hacıcuma, Taş Mescit, Narmanlı ve Kadana mahallelerinin Erzurum’un en kadim semtleri olduğunu atıf yaparak “Erzurum’a hakim bir alan var önümüzde. Şehrin tarihi ve kültürel hazinelerini yukarıdan görebileceğimiz bir nokta. Gerçekleşecek proje, Erzurum’un ve belki de Ankara’dan bu tarafa bölgenin en güzide yapılarını oluşturacaktır. Erzurum kültürünün, tarihi değerlerinin meftunu olan insanlarımızın mutlaka buradan konut almasını öneriyorum. Öncelikle şunu belirtmek istiyorum, proje alanı 150 dönüm civarındadır. Alanın dört bir yanını yol ile çevreliyoruz. Yani tam bir ada konumuna geliyor. Uygulanacak projede çok katlı binalar olmayacak. 2 kattan başlamak üzere, bir kompozisyon eşliğinde alçak ve yüksek binalar olacak. En fazla 6 kat uygulaması olacak. Böylece bölgenin tarihi ve kültürel konumuna uygun estetik yapılar ortaya çıkacaktır” dedi.
YEŞİL YAKUTİYE’YE MECLİS ÜYESİ İLGİSİ
Yakutiye Belediyesinin devam eden projesi Yeşil Yakutiye konutlarına Meclis üyeleri yoğun ilgi gösterdi. Dairelerin büyüklükleri, fiyatı ve sosyal donatılarıyla ilgili bilgi soran Meclis üyelerine Başkan Ali Korkut ve ihaleyi yürüten firma yetkilisi bilgilendirdi. Ali Korkut, yeşil donatısıyla Erzurum’un ilkini oluşturan Yeşil Yakutiye’nin 30 bin metrekare civarında sosyal donatısı olduğunu hatırlattı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+10 = ?

bahis siteleri