logo

27 Aralık 2016

Yakutiye, çöp toplamak için filo oluşturdu

 

yuErzurum Merkez Yakutiye İlçe Belediyesi, ilçenin çöplerini yeniden kendisi toplayacak. 2014 yılı sonunda Büyükşehir Belediyesi il geneline çöp toplama işlemini üzerine almıştı. Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin 2016 yılı Ağustos ayında yeniden çöp toplama işlemini ilçe belediyelerine bırakmasıyla çöp toplanma işlemi ilçe belediyelerine geçmiş oldu.
Yakutiye Belediyesi, 19 mahalle, 1560 cadde çöplerin toplanması ve alınması işlemini yeniden kendisi yapacak. Belediye Başkanı Ali Korkut, 2014 sonunda Büyükşehir Belediyesi’nin çöp toplama işlemini bünyesine aldığını hatırlatarak “2016 Ağustos ayında Büyükşehir Belediyemiz, çöp toplama işlemini bıraktı. Bunun üzerine geçici ihaleyle çözüm ürettik. Bu arada da çalışmalarımızı planlarımızı yaptık. Şehirde çöplerin toplanmasıyla ilgili olarak planlamaları hazırlayıp uygulamaya geçtik. Çöp toplanmasıyla ilgili araç, gereç ve ekipmanları ihale usulüyle temin ettik, ediyoruz. Yeni yıl ile birlikte planladığımız şekliyle ilçe sınırlarımızda çöplerin toplanması, depo edilmesi ve ilgili alanlara bırakılması işlemini gerçekleştireceğiz. İnşallah hayırlı olur” dedi.
Araç parkı oluşturuldu
Yakutiye Belediyesi, çöp toplanması ve diğer işlemlerin düzenli yürütülebilmesi amacıyla planlama gerçekleştirip, planlama çerçevesinde araç parkı oluşturdu. 19 mahalle, 1560 sokakta yapılacak çöp alma işlemi için 2600 adet çöp konteynırı hazırlandı. Çöp toplanması amacıyla 17 araç ve ilgili personel görev yapacak. 9 çöp toplama aracı, çöp toplama kamyonu, 3 süpürme makinesi, 2 adet kamyon, 1 adet çöp konteynırı yıkama makinesi, 1 adet çöp taksi, 1 adet yükleyiciden oluşan temizlik filosunu kurdu. Çöp toplanmasının yanı sıra cadde ve sokaklarda 156 temizlik personeli görev yapacak.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?

bahis siteleri