logo

YAKUTİYE, KÖY/MAHALLELERİN ASFALTINA BAŞLADI

 

yt Erzurum Merkez Yakutiye İlçesi Ak Partili Belediye Başkanı Ali Korkut, çalışma takviminde köy/mahallelerin iç yollarının yapımını öne aldı. Geçtiğimiz sezon 10 köyün köy içi yolları asfaltlanmıştı. Bağlı 26 mahallede çalışmalara Değirmenler köy/mahallesinde başlayan Korkut, “Modern köy/mahalleler için çalışmalar başladık. Yol sorunları kalmayacak, başka önceliklere sıra gelecek” dedi.
Yakutiye Belediyesi, bağlı 36 mahalle/köy için çalışma başlattı. Belediye Başkanı Ali Korkut, önceki yıl 10 köyde biten çalışmaların, bu yıl 26 köyde gerçekleştirileceğini söyledi. Ali Korkut, köylerde tuvaletler, camiler, okul ve benzeri alanlara yönelik çalışmaların da yapıldığını belirterek “Öncelik, alt yapı çalışmaları yapıp, ardından köy içi tüm yolların asfaltlamasını yapıyoruz. Yine köy/mahallelerimizde tuvaletler, camiler ve okullar ilgili de çeşitli işlemler yapıyoruz. Asfaltı yapılan köy bir türlü elden geçiriliyor. Amacımız bu sezon köylerimizin yoll sorunlarını çözmek. Köy/mahallelerimizle ilgili düşüncemiz, daha modern, düzenli yapılara kavuşmalarını sağlamak. Köylerin gelişimi için gerekenler imkanlarımız ölçüsünde yapılacaktır” şeklinde konuştu.
Yakutiye Belediyesi, köy/mahalleler için çalışma takvimine Değirmenler köy/mahallesinde başladı. Muhtar Numan Ertargin, Başkan Ali Korkut’un köy minaresini de yaptırdığını belirterek “İhtiyaçlarımızı kolayca iletebiliyoruz, sonuçta alıyoruz. Başkanımız köy camimizin minaresini yaptırdı, ayrıca camide tadilat yaptıracak. Allah eksikliğini vermesin. Biz başkanımızı çok seviyoruz” ifadelerini kullandı. Bahattin Abul(55), Ahmet İğneci(65), Fethi Beyaztaş(58) isimli vatandaşlarda asfalt ve çalışmalar için Ali Korkut’a teşekkür ettiler.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+4 = ?

iddaa tahminleri banko tahmin gaziantep escort