logo

16 Nisan 2015

YAKUTİYE’DEN TEOG ÖNCESİ ÖĞRENCİLERE TARİHİ NEFES

TEOG

Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut’un söz verdiği Ziyaeddin Fahri Fındıkoğlu Ortaokulu 8. sınıf öğrencilerine TEOG sınavları öncesi tarihi eserlerden oluşan tur düzenlendi. 400 öğrenci tabyalar, Yakutiye Medresesi ve Atatürk Evini ziyaret ettiler.
Yaklaşan TEOG sınavları öncesi Ziyaeddin Fahri Fındıkoğlu 8. sınıf öğrencileri tarih dolu bir gün geçirdiler. 400 son sınıf öğrencisi Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut’un kendilerine verdiği söz üzerine Erzurum’un tarihi mekanlarına gezi düzenlediler. Yakutiye Belediyesi tarafından sağlanan araçlarla Aziziye, Mecidiye Tabyaları, Yakutiye Medresesi ve Atatürk Evi’ni gezen öğrencilere öğretmenleri de rehberlik ettiler. Yaklaşan TEOG sınavları öncesi bir nefes aldıklarını ifade eden öğrenciler, “Ali Korkut okulumuza geldiğinde söz vermişti. Başkanımızın sözünü TEOG sınavları öncesi yerine getirmesi ayrı bir değer kattı. Tarihi eserlerimizi, onları oluşturan şartları öğrenirken aynı zamanda bir nefes almış olduk. Ali Korkut’a teşekkür ediyoruz” dediler.
Aziziye ve Mecidiye Tabyaları, Yakutiye Medresesi, Atatürk Evini gezen 400 öğrenciye tabyalar, Türk İslam Eserleri Müzesi olan Yakutiye Medresesi ve Atatürk Evi hakkında öğretmenlerinden bilgi verildi. Öğrenciler güzel bir günün ardından araçlarla okullarına bırakıldılar.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+6 = ?

bahis siteleri