logo

16 Haziran 2015

YAZ OKULLARINA YOĞUN İLGİ

YAZ OKULU

 

Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği, 10 branşta 2 bin 300’ün üzerinde öğrencinin katıldığı Yaz Spor Okulları’nın açılışı Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in de katıldığı bir programla yapıldı.
Büyükşehir Belediyesi Yaz Spor Okulları Kursları’nın düzenleneceği Olimpiyat Parkı’ndaki açılış programına öğrenciler ve öğrenci velileri yoğun ilgi gösterdi. Programa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu, Genel Sekreter Ali Rıza Kiremitci, Belediye Meclis Üyeleri, Daire Başkanları ve çok sayıda davetli de katıldı.
Açılış programında bir konuşma yapan Başkan Sekmen, Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin istikbalimizin emanetçisi yavrularımıza büyük önem verdiğini vurgulayarak, “Yavrularınıza çok büyük önem verdiğinizi biliyoruz. Biz de sizlerin yöneticileri olarak, sizin önem verdiğiniz bu değerleri daha iyi şartlarda yaşatmak, onları geliştirmek, onların bilgi, beceri, yetenek ve sosyal faaliyetlerini artırmak üzere yoğun bir gayret gösteriyoruz. Geçen yıl 2 bin’e yakın çocuğumuza spor yaptırma imkânı oluşturmuştuk. Bu yıl kayıtlarımız şu anda 2 bin 300’ün üzerinde. Hedefimiz; bu şehirde 5 bin yavrumuza spor ve sosyal faaliyet yaptırmak ve yavrularımızı mutlu etmek. Çocuklarımızı geleceğe daha iyi hazırlamak. Onların yetenekli, gayretli, cesaretli ve takım ruhunu kavramış, spor yapabilen bireyler olmasını sağlamaktır” dedi.
Büyükşehir Belediyesi olarak okullara da yardım ve destekte bulunduklarını hatırlatan Başkan Sekmen, “Çocuklarımızın okullarımızda da iyi bir eğitim almaları için okullarımıza da büyük destek veriyoruz. Geçen yıl 600’e yakın okulumuzun bakım ve onarımını yaptık. Bu yıl hedefimiz daha fazla okulumuzun boya, badana ve diğer ihtiyaçlarını karşılayarak, çevre düzenlemelerini gerçekleştirmek. Hedefimiz; çocuklarımız, fiziki şartları iyi olan okullarda okusunlar ve yavrularımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlayalım. Bunun nedenle düzenlediğimiz Yaz Spor Okullarını bugün başlatıyoruz” diye açıklamalarda bulundu.
7-14 yaş gurubu çocuklara yönelik düzenlenen Yaz Spor Okulları’nın 3 ay süreceğini ve kurslara katılan öğrencilere Büyükşehir Belediyesi tarafından ücretsiz olarak servis ve malzeme desteği de sağlandığını belirten Başkan Sekmen, “Görmüş olduğunuz gibi şuanda 10 branşta; futbol, basketbol, voleybol, tenis, yüzme, buz pateni, curling, güreş, karate, king boks olmak üzere çocuklarımızı yetiştirmeyi arzu ediyoruz. Sunacağımız imkânlarla çocuklarımız güzel bir tatil yapsınlar. Yine çeşitli noktalardan da çocuklarımızı bu eğitim merkezine getirmek üzere servis kaldırıyoruz. Ayrıca malzeme yönünden de belediye olarak hiçbir ücret talep etmeden, yavrularımız hangi branşta spor yapacaklarsa o branşta spor malzemelerini belediyemiz tarafından ücretsiz olarak veriliyor” şeklinde konuştu.
Konuşmasında, Büyükşehir Belediyesi’nin diğer hizmetlerine de değinen Başkan Sekmen, “Çocuklarımıza dönük hizmetlerimizin yanı sıra belediye olarak alt yapı, kentsel dönüşüm ve diğer temellerini attığımız projeleri devam ettiriyoruz. Arzumuz, Erzurumumuz yaşanabilir bir konumda olsun, herkes bundan istifade etsin” diye konuştu.
Başkan Sekmen konuşmasına şöyle devam etti; “El ve gönül birliğiyle Erzurumumuz’u güzelleştirmenin gayreti içerisindeyiz. Zaman zaman da çatlak seslerde duyuyorsunuz veya duyacaksınız. Birileri istiyor ki, ‘Bu hep böyle geldi, böyle gitsin.’ Biz dedik ki; öyle gelmiş ama öyle devam etmeyecek. Değişimler devam edecek, Erzurumumuz’u da bir marka şehir yapacağız. Biz bu işi bilerek, belediyecilik İstanbul’da Ankara’da nasıl yapılıyorsa, burada da öyle yapmayı hedefliyoruz. Bu şehirde işler artık düzgün gitmek zorunda. Yasalara ve mevzuata uygun bir şekilde bu hizmetleri götüreceğiz”
Yaz Spor Okullarında çocuklarımıza güzel ve faydalı eğitimler vermeyi hedeflediklerini belirten Başkan Sekmen, “Allah, yavrularımızın bahtlarını ve yollarını açık etsin. Veliler olarak bir şikâyetiniz olursa, bir sıkıntınız olursa mutlaka bize ulaştırmanızı istiyoruz” diyerek, Yaz Spor Okulları’nın Erzurum’a, öğrencilere ve velilere hayırlısı olmasını diledi.
BÖYLE GÜZEL VE FAYDALI BİR ORGANİZASYONDA BULUŞTUĞUMUZ İÇİN ÇOK MUTLUYUZ
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ali Rıza Kiremitci de yaptığı konuşmada, “Büyükşehir Belediyesi olarak küçükten büyüğe Erzurumlu hemşerilerimizle buluşalım istiyorduk. Bu buluşmamıza vesilelerden biride düzenlediğimiz Yaz Spor Okulları oldu. Böyle güzel ve faydalı bir organizasyonda çocuklarımızla beraber anne ve babalarıyla da buluştuğumuz için çok mutluyuz. Yaz Spor Okulumuza şuan 10 branşta 2 bin 300’ün üzerinde kayıt yaptıran yavrumuz oldu. Ramazan Ayı sonrası bu kayıt miktarının ikiye katlanmasını ve 5 bini bulmasını bekliyoruz” diyerek, hem Yaz Spor Okulları’nın, hem de Ramazan Ayı’nın Hayırlara vesile olmasını diledi.
Konuşmalardan sonra Başkan Sekmen çocuklara ücretsiz olarak spor çantası ve malzemelerini dağıttı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+9 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx