logo

22 Ağustos 2014

YAZ OKULUNU TAMAMLAYAN ÇOCUKLARA SERTİFİKA VERİLDİ

yakutiye-nin-yaz-spor-okullarinda-egitim-alan-6404672_o

Yakutiye Belediyesi yaz tatilinde yüzme başta olmak üzere bir çok branşta ücretsiz yaz spor kursları düzenledi. Yaz Spor Okullarında eğitimini tamamlayan çocuklara Belediye Başkanı Ali Korkut, sertifikalarını verdi.

Diğer İlçelerden de yoğun katılımın olduğu Yakutiye Yaz Spor Okullarında Afganlı çocuklarda eğitim aldı. Eğitimlerini tamamlayan çocuklarla bir süre sohbet eden Başkan Korkut, çocuklara derslerinde de başarılı olacaklarına dair söz istedi.

Spora ve sporcuya verdiği destekle dikkatleri üzerine çeken Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Yaz Spor Okullarında Futbol, Buz pateni ve Yüzme dallarında 6 ile 14 yaş arası 300 çocuğa imkan sunduklarını ifade etti.

Her mevsim çeşitli branşlarda kurs düzenlediklerine dikkat çeken Korkut, “Yaz aylarında çocukların sportif etkinlikte bulunmaları amacıyla kurslar açıyoruz. 3 branşta eğitim verdik. İnşallah önümüzdeki yıllar dalları genişleterek çocuklarımıza spor imkanı sağlayacağız. Çocuklarımızın yeteneklerini geliştirmelerine imkan sağlayan, onlara spor alışkanlığı kazandıran yaz spor okullarımız sağlıklı nesilleri hedeflemektedir. Spor okuluna devam eden çocuklarımızın ayağına her imkanı serdik. Spor eğitimi için gerekli olan tüm malzemeleri biz veriyoruz. Ayrıca bu çocuklarımızı servisle alıp, yine servisle bırakıyoruz. Uzman antrenörlerimiz eşliğinde çocuklarımızın yüzme, futbol, buz pateni kursları ile genç ve çocuklarımızın spor yapmalarını sağladık. Bugünde yaz spor okullarında eğitimlerini tamamlayan çocuklarımıza sertifikalarını veriyoruz. Çocuklarımıza yatırım toplum olarak geleceğimize yatırımdır.” dedi.

Yakutiye Belediye Başkan Yardımcısı Ferhat Mergan da antrenörlere teşekkür ederek belgelerini verdi.

YAKUTİYE BELEDİYESİ HABER MERKEZİ

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+4 = ?

bahis siteleri