logo

YILDIZKENT TOKİLERDE YOLSUZLUK İDDİASI….

 

 

Erzurum Yıldızkent TOKİ lerde  yaşayan  bazı  apartman sakinleri,   elektrik ve doğal gaz borçlarını ödedikleri halde  apartman yönetiminin topladığı  ücretleri,   elektrik ve doğalgaz şirketine ödemeyerek, ortadan kaybolduklarını iddia etti. Borçları ödenmediği için doğalgaz ve elektrik fatura sayaçları sökülerek, mağdur edilen  apartman sakinleri apartman yönetimi hakkında hukuki süreç başlattı.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından tayin edilen TOKİ site yönetiminin vatandaşı mağdur etmesi tepkilere neden oldu. Apartman sakinleri şimdi, TOKİ tarafından tayin edilen bu kişilerin bulunarak, mağduriyetlerinin giderilmesini istiyor.

Kentvizyon Habere açıklamalarda bulunan apartman sakinleri sorunlarının aşılması için ilgilerden destek bekliyor, apartman yöneticilerinin elektrikle ve doğalgaz giderlerini toplayarak ortadan kaybolduğunu iddia eden apartman sakinlerinden Murat Kılıç,  ”TOKİ lerde çok büyük bir yolsuzluk var, yönetim tarafından elektrik ve doğalgaz faturaları tahsil edildiği halde elektrik ve doğalgaz şirketine ödeme yapılmadığı için  elektrik ve doğalgaz sayaçları sökülüyor, bizler faturalarımızı ödediğimiz halde mağdur edildik.  Şuan sayaçlar söküldüğü için  ortak elektrikler yok,  Toki yönetimi bizden aldığı aidat ve yakıt faturalarını Palen doğalgaza ve TEDAŞ a ödememiş, bir kaç tane ödemeyen olabilir,  ancak paranın nereye gittiğini kendileri dahi açıklayamıyor zaten,  3 gündür kayıplar Palen ve Aras elektrikler haklı olarak sayaçları söktüler. 3 bin kişi mağdur durumda.  TOKİ  B  blokta sorun var, sürekli olarak bu konuda tartışmalar ve huzursuzluklar yaşanıyor. 24 apartmanda  570 daire mağdur edildi. Önümüz kış,  doğalgaz sayaçları söküldüğü ,için ısınma sorunu yaşayacağız. Yetkililerin bu konuya çözüm üretmesini istiyoruz. Saygın bir kurum olan TOKİ idaresi Başkanlığının böylesine sorumsuz kişilere yönetim görevi vermesi ise ayrı bir muamma, bu konu kurum imajını zedeliyor ve şaibelere yol açıyor” dedi.

B

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?

bahis siteleri