logo

05 Şubat 2018

YÜZDE 92 ENGELLİ VATANDAŞA, AĞIR ENGELLİ RAPORU VERİLMEDİ

Image

 

Erzurum Yakutiye’de ikamet eden yüzde 92  oranında engeli teşhisi konulan 44  yaşındaki  Abdulselami Pediz’e  ağır engelli raporu verilmediği için evde bakım maaşı bağlanmıyor.

Erzurum Yakutiye’de ikamet eden yüzde 92 oranında engeli teşhisi konulan 44  yaşındaki  Abdulselami  Pediz’e  ağır engelli raporu verilmediği için evde bakım maaşı bağlanmıyor.

Kronik böbrek hastalığı, hipertansiyon ve kalp yetmezliği, e işitme engelli gibi rahatsızlığı bulunan ve kalbine defalarca stent takılan ve kızının yardımı ile hayata tutunmaya çalışan Abdulselami Pediz’e, yüzde 92 oranında engelli denilmesine rağmen evde bakım maaşı verilmedi.

Kendisine kızı baktığı için bakım maaşı alma girişiminde bulunan Pediz,  Erzurum Bölge Eğitim Ve Araştırma  Hastanesi’nden sağlık raporu almak için gittiğinde skandal bir karar ile karşılaştı. Hastane raporunda özür durumuna göre tüm vücut fonksiyon kaybı oranı yüzde 92 olarak verilen Pediz’e, ağır özürlü bölümüne ‘hayır’ yazılarak, evde bakım maaşı bağlanmadı..

Halen Atatürk Üniversitesi  Kardiyoloji Bölümde yatarak  tedavi gören Pediz,  ‘’Yürüyemez durumdayım. Evde bakım maaşına hak kazanmam için ölmem mi gerekiyor. Yetkilileri ve siyasileri göreve davet ediyorum.  Bütün bunların yanında sosyal Güvenlik Kurumundan mağlulen emeklide edilmiyorum’’ dedi.

 

Image-1

Image-2

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?