logo

ZEHRA TAŞKESENLİOĞLU: “TERÖR BİZİ BÖLEMEYECEK”

 

zzAk Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, Tekman ilçesinde halk ve esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi.
Tekman halkı ve esnafı tarafından sevgi ve ilgi gösterisiyle karşılanan Zehra Taşkesenlioğlu, yaptığı gezi boyunca karşılaştığı her vatandaşın isteklerini not etti, çözüm sözü verdi. Bölgede ki terör baskısından dert yanan vatandaşlara Devletin yanlarında olduğunu bir kez daha yenileyerek, güvenlik güçlerinin Teröre yönelik olarak bölgede sıkı tedbirler aldığını hatırlattı. Terör örgütünün baskılarına boyun eğmemeleri gerektiğini bir kez daha yenileyen Taşkesenlioğlu, “ Biz tarihler boyunca bir arada yaşadık, biz et ve tırnak gibiyiz. Bizi birbirimizden ayırmak isteyenlere karşı nasıl ki kurtuluş savaşında gösterdiğimiz mücadeleyle ders verdiksek, yine aynı birlik ve beraber durduğumuz sürece aynı dersi verebiliriz. Bu topraklarda emeli olan iç ve dış yapılanmaların körüklediği teröre karşı birlik ve beraberlik içinde olmalıyız.Terörün baskılarına boyun eğmeyin, Devletimizin bütün kurumları sizlerle birlikte olacaktır. dedi
İlçe ziyaretinin ardından Taşkesen köyüne geçen Taşkesenlioğlu, köyün kanaat önderi Ali Haydar hocayı da evinde ziyaret etti. Ali Haydar Hoca ile sohbet eden Taşkesenlioğlu, bölgedeki durumla ilgili fikir paylaşımında bulundu. Ali Haydar hoca ise “İnsanların siyasi görüşlerine saygı duymakla beraber görüşlerimizi bir tarafa bırakarak içimizden olan Zehra Taşkesenlioğlu kızımızı desteklemeliyiz” diyerek destek sözü verdi.
Taşkesen köyündeki bütün evlere tek tek ziyaretlerde bulunan Taşkesenlioğlu, ev kadınlarınınKürtçe olarak dile getirdikleri isteklerini yine kürtçe konuşarak cevaplaması kadınlar tarafından ilgi ve sevgiyle karşılandı. Kendisini bir milletvekili değil de kendilerinin bir kızı olarak görmelerini isteyen Taşkesenlioğlu, “Bende sizlerin birer evladı olarak sizlerin her türlü sıkıntılarını ve isteklerini yerine getirmek için desteğinizi bekliyorum. Benim ailemde bu topraklarda yaşıyor. Bu topraklarda yaşayan herkes gibi bende bu toprakların bir ferdiyim.Yokluk ve yoksulluğumuzu aşmak ve huzur içinde yaşamı sürdürmek için birliğimize yönelik yapılan eylemlere karşı birlik olmalıyız” diye konuştu
TAŞKESENLİOĞLU VATANDAŞA YEMEK DAĞITTI
Taşkesen köyünde gezilerini sürdüren Taşkesenlioğlu, taziye ziyareti için başka bir eve geçerek taziyelerini bildirdi. Köyde ki yapılan düğünde de katılan Taşkesenlioğlu, .düğün evinin vatandaşlar için hazırladığı yemekleri katılımcılara dağıttı. Taşkesenlioğlu’nun bu hareketini sevgi ile izleyen düğün katılımcıları, bu samimi davranış karşısında oldukça mutlu oldukları görüldü. Taşkesen köyünün gelenek ve göreneklerinin yaşatılması için şenlik düzenlenmesi önerisinde bulunan vatandaşlara olumlu cevap veren Taşkesenlioğlu, düzenlenecek şenliklere her türlü desteği vereceğini kaydetti. Taşkesen köyü Şahvelet yaylasına giden Taşkesenlioğlu burada ki kadınlara 1 Kasım seçimlerinin önemine yönelik konuşma yaptı. Kadınların ilgiyle dinledikleri Taşkesenlioğlu’na bu seçimlere destek vereceklerini belirttiler.
HAİN TERÖR SALDIRISINI KINIYORUM
Kendisine destek sözü veren Teşkesen köyü Şahvelet Yaylası kadınlarına konuşan Zehra Taşkesenlioğlu, 7 Haziran seçimleri öncesi ve sonrasında hızla tırmanan terör eylemlerine de değindi. Milletvekili Taşkesenlioğlu Ankara’da ki bombalı saldırıyı hatırlatarak “Terör bir kes daha karalık yüzünü gösterdi. Ankara’da ki hain terör saldırısını şiddetle kınıyor ve saldırıda hayatlarını kaybeden şenlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifa diliyorum. 13 yıllık AK Parti politikalarının terörü bitme noktasına getirmesine rağmen, ülkedeki huzur, güven, istikrar ve büyümedeki hızı kesmek için iç ve dış çıkarcı grupların yeniden Terörü harekete geçirdiler. Son dönemdeki terör saldırılarıyla duran kan yeniden akıtılmaya başlatıldı.Bu hain saldırılar karşısında şehitlik mertebesiyle müjdelenen şehitlerimizin amansız operasyonlarıyla terör örgütü tarihinde görmediği zararı görmüştür. Kendi ürettiğimiz milli silahlarımızla örgütü dize getiren güvenlik güçlerimizin gösterdiği bu üstün başarı ile terör artık son çırpınışlarını yapmaktadır.1 Kasım sonrasında yeniden iktidar olacak olan AK Parti kadrolarının üreteceği politikalarla terör artık kendi kazdığı kuyuda yok olacaktır” ifadelerini kullandı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?

bahis siteleri