logo

Zübeyde Kamalak, hükümetin AB konusundaki yaklaşımını eleştirdi

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak’ın eşi Zübeyde Kamalak beraberinde SP Erzurum Kadın Kolları Başkanı Elif Kumbasar ve kadın kolları yönetim kurulu üyeleri Ayşenur Çalık, Şeyma Demirci ve Fatma Karagülle ile Kent Vizyon 25’i ziyaret ederek, Genel Yayın Yönetmeni Gamze İspirli’ye  önemli açıklamalarda bulundular.

spKamalak, burada yaptığı konuşmada,  hükümetin AB konusundaki yaklaşımlarını eleştirdi.  Rahmetli Erbakan’ın ilk kez ortaya attığı, D8’i, AB kapısını aşındırmakla vakit harcayan hükümetin ihmal ettiğini belirten Kamalak, “Hükümetin AB Konusundaki yaklaşımını doğru bulmuyoruz. Bu noktaya biz “İkiz Yasalar” yüzünden geldik. Batı bize yaptırmak istediği her şeyi bizim gibilerin eliyle yaptırıyor. Avrupa Birliği diyor ki eğer AB’ye girmek istiyorsanız bir bir benim dediklerimi yapacaksın. Bu şartlar içinde bize sözleşmeler imzalattılar. Bizi bu anlaşmalarla özümüzden uzaklaştırıyorlar. AB Hıristiyanlar birliğidir. Baba Bush bunu açıklamıştı. Bu hükümet AB’ye girmek için harcadığı çabanın dörtte birini D8’leri geliştirmek için kullansaydı. Suriye Mısır Irak bu halde olur muydu? AB ülkelerine kuyruk olacağımıza İslam Ülkelerine lider olmuyoruz. Niçin bunun için uğraşmıyoruz. Bunu hiç kendinize sormuyor musunuz? Ak Partiye oy veren arkadaşlarımıza sormuyor musunuz? Sizlere soruyorum İslam Dünyasıyla birleşemiyoruz da her türlü çirkefliği domuz etinin zinanın olduğu bu Avrupa ülkeleriyle birleşeceğiz. Bunun bir mantığı var mı? Bu yoldan kurtuluşun tek yolu da Saadet Partisi’nin  iktidar olması ve yerel yönetimlerde hak sahibi olmasıdır” dedi.

 

AB konusundaki teslimiyetin sınır tanımadığını belirten Kamalak şöyle devam etti:

‘’Bu ikiz yasalardan biri Birleşmiş Milletler Bireysel ve Siyasi Haklar Sözleşmesi diğeri Birleşmiş Milletler Ekonomik Sosyal ve Kültürel Haklar sözleşmesi. Bunlardan Birleşmiş Milletler Bireysel ve Siyasi Haklar Sözleşmesi Abdullah Gül döneminde Aralık 2002 tarihinde meclise sevk edildi. Diğeri 2003 Nisan tarihinde Tayyip Bey zamanında meclise sevk edildi. Bu sözleşmelerinin ikisinin de birinci maddesi serf determinasyon hakkıdır. Bu maddeye göre her halk kendi geleceğini belirleyecektir. AB’ye girmeye çalışan her devlete bunu destekleyecektir. Desteklemek zorundadır. Demokratikleşme paketinde Kütlere verilen haklar onlara iyilik değildir. Kürtler Lozan’da sayılan azınlıklar içinde değillerdir. Lozan’da ki azınlıklar gayri Müslimlerdir. Bu uygulamalarla Kürtleri o azınlıklar içine sokarak ayrı bir devlet kurmalarının önünü açmaktır. Son zamanlarda ortaya atılan özerklik kavramı çok tehlikeli bir kavramdır ve bölünmeye neden olacaktır.Türkiye eyaletlere bölündüğünde Trakya’dakiler dese ki biz Yunanistan’a bağlanacağız. Güney Doğuda kilerde dese ki bizde Kürdistan’a bağlanacağız bunu nasıl önleyeceksiniz. Bunlar tamamen oyuna getiriliyor. Getirildikleri oyunun farkın değiller ya da farkındalar da bir şey yapamıyorlar. Bunun kaynağı da Bu “İkiz Sözleşmeler”. Bizimkiler ikisini de imzalamış ve meclise sevk etmişler. Anayasamızın 90. Maddesinde de diyor ki usulüne uygun olarak meclise sevk edilip yasalaşarak meclisten çıkmış olan uluslar arası anlaşmalar kanun hükmündedir. Hatta kanunun üstündedir. Kanunlar anayasaya aykırı olduğu taktirde anayasa mahkemesine götürülerek iptalleri sağlanır. Uluslar arası sözleşmeden kaynaklanan bu tür kanunlar anayasa mahkemesine götürülerek de iptal edilemez.’’

Saadet Partisi olarak muhalefet görevini yaptıklarını ve bu noktada yaşanan gelişmeleri daha yakından takip etmek adına Saadet Partisi’nin mecliste olması gerektiğini söyleyen Kamalak, “Saadet Partisi meclise girmediği sürece şu yaşananları görüyorsunuz. Bizim mecliste söz hakkımızın olabilmesi için kürsüye çıkıp bunları yapmayın diyebilmemiz o mecliste olmamız gerekiyor. Bununda tek yolu bu partiyi hem oylarımızla hem de tebliğ görevimizi yapıp yapılanları anlatmamız lazım. AB uyum yasaları İslam’ı uyumsuzlaştırma yasalarıdır. Ahlak ve maneviyatımız giderek yok oluyor. Boşanmalar artıyor?’ Saadet Partisi milli ve manevi değerlere önem veren vatan sevgisini imamın bir parçası olarak gören bir partidir. Partimizin hak ettiği konuma gelmesi için elimizden geleni yapıyoruz’’diye konuştu.

.

 

 

 

 

 

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+10 = ?

bahis siteleri