logo

22 Şubat 2019

15 TEMMUZ ŞEHİDİ POLİS MEMURUNUN ADI OKULA VERİLDİ

 

15 Temmuz hain darbe girişiminde Özel Harekat Daire Başkanlığı’na düzenlenen saldırıda şehit düşen  Özel Harekat Polisi Murat Ellik’in ismi  Kars’ın Sarıkamış ilçesine bağlı Karaurgan Köyündeki Yatılı Bölge Ortaokuluna verildi.

Şehidin ismi eskiden Karaurgan Köyü YİBO  olarak hizmete devam eden okula verilerek, Şehit Polis Murat Ellik  Yatlı Bölge Ortaokulu ismini aldı. Yeni ismini alan okulda yapılan programa Sarıkmış İlçe Milli Eğitim Müdürü Atakan Karabağ,  Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Erzurum İl Müdür Yardımcısı İsmet Erdal,  Okul Müdürü İsmet Akkuş, Şehit Polis Memuru Murat Ellik’in babası Osman Ellik, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Karabağ burada yaptığı konuşmada, şehitliğin önemine değinerek,  şunları söyledi “Bu toprakları bizlere vatan yapan, bu vatanın bölünmez bütünlüğü için canını ortaya koyan tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyoruz.   15 Temmuz demokrasi destanı,   aziz şehitlerimizle,  gazilerimizle tarihe geçti.  Hain darbe girişimi, kahraman vatan evlatlarımızın ve milletimizin mücadelesi ile amacına ulaşamadı.  En yüce makam şehadet mertebesine erişen şehitlerimizi ve gazilerimizi asla unutmayacağız Onların hakkını ödeyebilmek mümkün değil. Allah rızası için, vatan için, millet için canını feda eden şehitlerimiz tarihimizde ölümsüzleşmişlerdir. Bu vesile ile Ellik ailesine bir kez daha başsağlığı diliyorum” dedi.

AÇSH İl Müdür Yardımcısı İsmet Erdal ise milletin 15 Temmuz’da ölümü göze alarak milli iradeye, demokrasiye, ülkenin bölünmez bütünlüğüne ve birliğine sahip çıktığını vurguladı.

Türk halkının 15 Temmuz’da bir demokrasi mücadelesi verdiğini belirten Erdal, “Bu demokrasi mücadelesi tarihe altın harflerle yazıldı. En yüce makam şehadet mertebesine erişen şehitlerimizi ve gazilerimizi asla unutmayacağız, unutturmayacağız.” dedi.

Erdal, şehidin isminin verildiği okulda, vatan, millet, devlet, bayrak sevgisi için canını seve seve feda edecek gençlerin yetişeceğine inandıklarını ifade etti.

Şehit babası Ellik ise evlat acısının çok zor olduğunu ancak oğlunun vatan için şehit olmasından ise ayrı bir gurur duyduğunu ifade etti.

Oğlunun acısını vatan aşkıyla dindirmeye çalıştığını anlatan Ellik” Oğlumla ve tüm şehitlerimizle gurur duyuyorum. Yiğit kahramanımın okulda isminin yaşatılıp gelecek nesillere unutturulmadığı için gururluyum, mutluyum. Oğlumun isminin okula verilmesinde emeği geçen tüm yöneticilerimize teşekkür ediyorum.  Oğlum gibi yiğitler vatanı, milleti bayrağı için Allah yolunda şehadet şerbetini içmeye gönüllü oldukça bu vatanı kimse bölemeyecektir.” diye konuştu.

 

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?

#

15 TEMMUZ ŞEHİDİ POLİS MEMURUNUN ADI OKULA VERİLDİ” için 1 yorum

  1. Alim : diyor ki:

    Çok anlamlı olmuş
    Tbrkler emeği olan, herkese şehidimize de tekrar Allah’tan rahmet dilıorız

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx