logo

15 YAŞ ALTI BADMİNTON ŞAMPİYONASI!

badminton ÅŸampiyon

15 Yaş Altı Balkan Badminton Şampiyonası’na Erzincan Türk Telekom Spor Kulübü sporcuları damgasını vurdu. Türkiye şampiyonayı birinci sırada tamamlarken, Erzincan Türk Telekom Spor Kulübü sporcuları üç kategoride altın madalya kazandırdı.

15 Yaş altı Balkan Badminton Şampiyonası’nda Erzincan Türk Telekom Spor Kulübü sporcuları Türkiye’yi şampiyonluğa taşıdı. İstanbul’da düzenlenen şampiyonada Erzincan Türk Telekom Spor Kulübü sporcularıüç kategoride altın, iki kategoride gümüş madalya kazandı. Ayrıca Erzincan Türk Telekom Spor Kulübü Badminton Takımı, Uluslararası Gençler Badminton Turnuvası’nda altın madalyanın sahibi oldu.

Bulgaristan, Romanya, Yunanistan, Moldova, Makedonya ve Arnavutluk’tan 100’e yakın sporcunun katıldığı şampiyonayı Türkiye namağlup tamamlarken, ay yıldızlı formayı giyen Erzincan Türk Telekom Spor Kulübü badmintoncuları büyük başarı gösterdi.

“Tek Kızlar” kategorisinde Nazlıcan İnci altın madalya kazanırken, Bengisu Erçetin aynı kategoride gümüş madalyanın sahibi oldu. “Çift Kızlar” kategorisinde ise Nazlıcan İnci ve Bengisu Erçetin ikilisi Balkan Şampiyonu olurken, Türk Telekom sporcusu Dilara Subaşı ekip arkadaşıyla birlikte ikinci sırayı aldı. Subaşı, Karışık Çiftler kategorisinde ise altın madalyanın sahibi oldu.

Erzincan Türk Telekom Spor Kulübü’nden bir başarı daha

15 Yaş Altı Balkan Şampiyonası’ndaki başarılı sonuçların ardından Erzincan Türk Telekom Spor Kulübü badmintoncuları, Türkiye’nin ev sahibi olduğu Uluslararası Gençler Badminton Turnuvası’nda da bir altın bir de bronz madalya kazandı.

Bulgaristan, Sırbistan, Meksika, Rusya, Portekiz, Yunanistan, Romanya, Ukrayna ve Macaristan’dan 155 sporcunun katıldığı turnuvada Nazlıcan İnci “Karışık Çiftler” kategorisinde birinci olarak büyük bir başarıya daha imza attı. “Çift Kızlar” kategorisinde ise Nazlıcan İnci ve Bengisu Erçetin üçüncü oldu.

Gençlerin çevreleriyle iletişim becerilerini geliştirmede sporun etkisinden hareket eden Türk Telekom, sporun alt yapısına yaptığı yatırımlarla Türkiye’yi yurt dışında temsil eden ve çeşitli derecelerle gurur kaynağı olan yüzlerce gencin yetişmesini sağlıyor. Badminton, wushu gibi sporların ülkemizde tanınmasına olanak sağlayan ve gençlere daha fazla yelpazede spor faaliyeti alternatifi sunan Türk Telekom, Türk Telekom Amatör Spor Kulüpleri ile ülkemizde sporun gelişmesine katkıda bulunuyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx