logo

19 Mart 2017

18 MART ŞEHİTLERİ İÇİN YÜRÜYÜŞ PROGRAMI DÜZENLENDİ

şehitler yürüyüş

 

Erzurum Valiliği Koordinesinde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferinin 102. Yıl dönümü dolaysıyla  ‘’15 Temmuz Şahitleri 18 Mart Şehitlerine Yürüyor’’ programı kapsamında yürüyüş düzenlendi.

Narmanlı Cami önünden başlayan yürüyüş programına Erzurum Vali Yardımcısı Hamza Özer,  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Cemil İlbaş, Kültür ve Turizm İl Müdürü Cemal Almaz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil,  kamu kurum temsilcileri, 15 Temmuz gazileri ve vatandaşlar katıldı.

Narmanlı Cami önünden başlayan yürüyüş programına katılan vatandaşlar ellerinde Türk bayrakları ile tekbir getirerek, Kars Kapı Şehitliğine kadar yürüdü.

Yürüyüşe katılan vatandaşlara Erzurum Valiliği ve Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından çorba dağıtıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Cemil İlbaş, yürüyüş programına katılan vatandaşlara teşekkür ederek,  şunları söyledi:

‘’ Her yıl 18 Mart’ta kutladığımız Çanakkale Zaferi, tarihin o güne kadar tanık olmadığı muhteşem bir zaferdir. Çanakkale Savaşları, milletimizin zamanın en güçlü ve donanımlı ordularına karşı inanç, vatan sevgisi, dayanışma, birlik ve beraberlik duyguları ile vermiş olduğu büyük bir mücadeledir. Cennet vatanımız bizlere şehitlerimizin ve gazilerimizin mirası ve emanetidir. Bu kutsal emanete kararlılıkla sahip çıkarak ve ülkemizi en güçlü şekilde geleceğe taşımak için elbirliğiyle çalışmalıyız. Şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyor, tüm gazilerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum.’’

şehitler2

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?

403 Forbidden

403 Forbidden


openresty