logo

2014’ÜN EN ÖNEMLİ OLAYI EYOF’UN ERZURUM’A ALINMASIDIR

2014'ÃœN EN BÃœYÃœK KAZANCI EYOF

2014 yılında sportif ve gençlik faaliyetleri açısından son derece yararlı geçtiğini belirten Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, 2014’ün en büyük kazancının EYOF 2019’un Erzurum’a alınması olduğunu söyledi.

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil 2014’ün en büyük kazancının sportif anlamda 2019 Avrupa Gençlik Kış Oyunları Festivali(EYOF)’nin olduğunu söyledi. 2011 yılında Erzurum’un tarihindeki ilk büyük uluslar arası organizasyonunu 25’inci Dünya Üniversite Kış Oyunları’nı yaparak gerçekleştirdiğini vurgulayan Taşkesenligil, 2019 EYOF’u da başarılı bir şekilde yapacaklarını ifade etti. Devletin ve Hükümetin Erzurum’a kazandırdığı spor tesislerinin yüzde yüz doluluk oranı ile çalıştığını belirten Taşkesenligil, “Tesislerimiz 2019 EYOF’la da taçlanacak” dedi.

ONLARCA SPOR FAALİYETİ

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, 2014 yılında da sportif açıdan son derece önemli organizasyonlara da ev sahipliği yaptıklarını vurgulayarak 0nlarca il faaliyetinin yanı sıra çok sayıda uluslar arası spor karşılaşmalarına da başarı ile yaptıklarını belirtti. 2014 yılında Dünya Gençler ShortTrackYarışları’nı Buz Pateni Federasyonu ile ortaklaşa başarı ile gerçekleştirdiklerinin altını çizen Taşkesenligil, bu nedenle DünyaShortTrack Federasyonu yetkililerinden teşekkür aldıklarını söyledi.Taşkesenligil, “2014 yılında 25 ulusal organizasyona ev sahipliği yaptık. 170 yerel müsabaka düzenledik. 120 il faaliyeti gerçekleşterek 65 adet il faaliyeti yaptık. 3 kez ise uluslararası spor organizasyonuna ev sahipliği yaptık” diye konuştu.

GENÇLİK PROJELERİMİZ VE FAALİYETLERİMİZ TAKDİR EDİLİYOR

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Taşkesenligil, 2014 yılında gençlik faaliyetlerinde de Türkiye’nin en önde gelen gençlik merkezleri arasında yer aldıklarını belirterek, “Gençlik projelerimiz ve faaliyetlerimiz 2014 yılında tam gaz devam etti. Gençlik deniz ve doğa kamplarına 100 yüz katılımla katıldık. Bizim İller Projelerinde en fazla katılım sağlayan iller arasında yer aldık. Gençlik proje ve çalışmalarımız genel müdürlüğümüz ve bakanlığımızdan tam not almıştır. Sarıkamış Şehitleri Anma Yürüyüşleri’ne rekor katılımla iştirak eden bir şehir olmanın gururunu yaşıyoruz. İnanıyorum ki, 100 yıldada Sarıkamış’a 2000 kişi ile katılacağız. Bunun için tüm hazırlıklarımızı yapmış durumdayız” dedi.

SPORCU SAYISI İLE ÖNCÜ BİR İL KONUMUNDAYIZ

Erzurum’un 45 bine yaklaşan lisanslı sporcuya sahip bir kent olduğunu belirten Taşkesenligil, Türkiye Geneli Coğrafi bölgeler göz önünde bulundurulduğunda 16 bin 105 lisanslı ile Türkiye’de ilk 6 il içinde yer aldığını ifade etti. Taşkesenligil, kartlı sporcu sayısı bakımından 27 bin 776 kişi ile Türkiye’de ilk dört içerisinde yer aldıklarını vurgulayarak,Nüfus yoğunluğu göz önünde bulundurulduğunda Erzurum’un 16 bin 105 lisanslı sporcu sayısı ile Türkiye’de birinci sırada yer aldığını söyledi. 2015 yılında da Erzurum ve Türk sporu ile gençliğine hizmet etmek için gecesini gündüzüne katarak çalışmalara devam edeceklerini belirten Taşkesenligil, “Bu duygu ve düşüncelerle tüm Erzurumlu hemşehrilerimiz, İslam Âlemi ve spor camiasının yeni yılını tebrik eder,  2015’in tüm dünyaya barış mutluluk ve huzur getirmesini dilerim” dedi.

 

 

 

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+7 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx