logo

23 Kasım 2014

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ

vali

Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

 

Altıparmak, mesajında, ülkenin teminatı olan çocukları geleceğe hazırlayan öğretmenlerin en seçkin günleri olan 24 Kasım Öğretmenler Günü’nün, tüm öğretmen, eğitim camiası ve yurttaşlara kutlu olmasını diledi.

 

Türkiye’de ilk defa 1981 yılında kutlanan bu anlamlı günün 33. yılını, Atatürk’ün okuma-yazma seferberliğini başlattığı 24 Kasım 1928’in de, 86. yılını kutladıklarını anımsatan Altıparmak, şunları kaydetti:

 

“Toplumumuzda öğretmenlik mesleğinin çok seçkin ve özel bir önemi bulunmaktadır. Bu öneme paralel olarak öğretmenlerimize hak ettikleri önemin ve değerin verilmesi gerekmektedir. Türk toplumunda, öğretmen hakkı, ana-baba hakkıyla bir tutulmuş ve kutsal sayılmıştır. Çünkü öğrencilerini geleceğe hazırlayan öğretmen, öğrencilerinin gözünde ana ve baba kadar değerlidir, kutsaldır. Tabii ki her nimetin bir külfeti vardır kaidesince bu durum öğretmenlerimize, çok özel ve büyük bir sorumluluk da yüklemektedir. Bu sorumluluk; geleceğimizin bizatihi kendisi olan çocuklarımızı en iyi şekilde ve çağdaş donanımlarla bezerken, en zor koşullarda dahi ülkesine ve milletine olan bağlılık ve hizmet anlayışından kopmadan, Erdemli, hoşgörü sahibi, demokratik, laik ve insani değerlere bağlı, sorgulayıcı ve araştırmayı ilke edinmiş bireyler olarak hayata hazırlamayı gerektirmektedir. Bu vesileyle, başta Başöğretmenimiz Atatürk olmak üzere, bugün aramızda bulunmayan tüm öğretmenlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü, içtenlikle kutluyor ve aile bireyleriyle birlikte, sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir yaşam diliyorum

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+1 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx