logo

14 Şubat 2019

AÇSH İL MÜDÜRLÜĞÜNDE STK SİNERJİSİ

 

Erzurum MÜSİAD Başkanlığı görevine getirilen Fuat Demir ve yönetim kurulu üyeleri Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünü ziyaret ederek,  STK ve kurumlar arası çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulundular.

AÇSH İL Müdürü Cemil İlbaş,  hizmet alanları kapsamındaki sivil toplum kuruluşlarıyla sürekli işbirliği içerisinde olduklarını belirterek, MÜSİAD ile çeşitli projeleri hayata geçirdiklerini i ifade etti.

İlbaş ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, şunları söyledi: ” Toplumun gelişmesine katkı sağlayan sivil toplum kuruluşlarıyla koordinasyon içeresinde çeşitli projeler ve etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Ulusal ve yerel STK’larla işbirliğimiz devam ediyor, Darülaceze Vakfı ile Yaşlı Evde Bakım Projesini yürütüyoruz, bunun yanında Yeşilay ile Bağımlılıkla Mücadele Projemizi hayata geçirdik. MÜSİAD ile daha önce çeşitli  çalışmalar ve protokoller gerçekleştirdik. Yerel ve ulusal STK’larla da şehit gazi, engelli, yaşlı, çocuk ve kadın hizmetleri konusundaki etkinliklerde bir araya gelerek, istişarelerde bulunuyoruz. Bakanlığımızın hayata geçirdiği projeyle sivil toplum kuruluşlarından özellikle sosyal politika alanında çalışanlara yönelik destekler sağlanması amaçlanmıştır. Sosyal hizmetler alanındaki hizmetlerin verimliliğin artması açısından sivil inisiyatifin çalışmalarını önemsiyoruz. MÜSİAD Erzurum yeni yönetiminin şehrimize  hayırlı olmasını diliyor, yeni başkanımız ve yönetimimize başarılar diliyorum’ ’dedi.

İlbaş, özellikle doğu komşu ülkelerinde yapılacak sosyal hizmet yatırımlarına rehberlik yapma konusunda MÜSAİD üyelerine destek olacaklarını söyledi.

MÜSİAD Erzurum Şube Başkanı Fuat Demir ise AÇSH İl Müdürlüğünün önemli çalışmalara imza attığını belirterek,   önümüzdeki günlerde AÇSH İl Müdürlüğü ile toplantı düzenleyeceklerini ifade etti.

MÜSAİD’ın sosyal projeleri önemsediğini belirten Demir,  bu amaçla kurumla önemli çalışmalar yapacaklarını ifade etti.

MÜSİAD Erzurum Şubesinin AÇSH İl Müdürlüğü ziyaretinde AÇSH İl Müdür Yardımcısı İsmet Erdal da hazır bulundu.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+8 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx